Я хочу довести, що це була справжнісінька провокація злочину — адвокат Гросанса

Курт Гросанс попросив свою помічницю Олену Богач знайти людину, яка збере інформацію про Романа Лещенко. Вона була потрібна, щоб посилити переговорну позицію та переконати його повернути гроші. Про вбивство не йшлося — Гросанс розумів, що це протизаконно.

Про це розповів адвокат Курта Гросанса Тарас Безпалий в матеріалі видання «Бабель».

Згідно з версією адвоката, Олена Богач знайшла Дмитра Коваленка, якого поліція вважає «колектором», що мав вибити у Лещенка борг.

«За словами Курта Гросанса, вона прийшла і сказала, що є така людина, але вона запросила $150 тис. Гроші були потрібні для пошуку інформації й щоб платити тим, хто йому допомагатиме. Щоб розплатитись, Курту навіть довелося взяти кредит. Переговори з Дмитром Коваленком вела Олена Богач, вона ж передавала йому гроші від Курта Гросанса. Отримавши всю суму, Дмитро Коваленко поїхав до іншого міста, змінив телефон та зник. Жодної інформації він так і не зібрав», — говорить адвокат.

Адвокат акцентує, що коли Коваленко зник, Курт Гросанс сказав Олені Богач, що з цією ситуацією треба щось робити й вона вийшла на Володимира Черненка.

«Останній у свідченнях розповів, що із жінкою на імʼя Олена він познайомився у спортклубі Atlant Gym. Олена Богач коротко переповіла йому історію про Лещенка, який привласнив близько мільйона доларів, та про Дмитра Коваленка, який взяв $150 тисяч для «вирішення питання», але не виконав роботу й зник», — продовжує адвокат.

Тарас Безпалий наводить свідчення Володимира Черненка, в яких той говорить, що Олена Богач за вказівкою Курта Гросанса запропонувала йому за винагороду організувати вбивство Коваленка. Реальність своїх намірів підтвердила та переконувала, що вона та Курт платоспроможні. Також під час бесіди Олена повідомила, що Лещенко обіймає високу посаду, і тому вони будуть готові заплатити більшу суму за вбивство. Як оплату Олена пообіцяла $20 тис. за вбивство Коваленка, з них $10 тис. аванс.

Повідомляється, що ці $5 тис. Черненко приніс до поліції. Тоді ж він і надав свідчення, які цитує Безпалий, а другі $10 тис. — після вбивства.

«Тобто Олена знайомиться у спортивному клубі незрозуміло з ким і розповідає, що має намір замовити вбивство першому зустрічному. Це викликає багато запитань. Я хочу довести, що це була справжнісінька провокація злочину. Черненко багато разів провокував Олену та Курта на насильство. Він, наприклад, пропонував, «хочете, ми відріжемо йому Коваленку пальці чи руки» тощо. Вони відповідали, що їх це не цікавить, їм потрібні гроші», — відмічає адвокат.

На запитання, чому Курт Гросанс продовжив співпрацювати з Черненком і чи заплатив він другу частину суми за вбивство Дмитра Коваленка, адвокат відповів, що продовжила співпрацю Олена Богач, а інформацію про другу частину грошей він не бачив в матеріалах справи.

«Якщо повернутись до брифінгу Монастирського, там є відео: Гросанс, Богач та Черненко сидять у ресторані, і Черненко запитує Гросанса: «Ви хочете, щоб я Лещенко вбив?» Курт відповідає: «Мені важливо повернути гроші, якщо з ним щось трапиться, мені начхати. Це навряд чи можна інтерпретувати як замовлення вбивства людини», — підкреслює адвокат.

Нагадаємо, що сім'я та друзі Курта Гросанса, громадянина США, якого підозрюють в організації замаху на міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, кажуть, що він є чесним бізнесменом, який, схоже, «зв'язався не з тими людьми».

Виконано за допомогоюDisqus