В Україні був відзначений купівельний інтерес до кукурудзи після зниження на минулому тижні

На відміну від інших ринків, ціни на пшеницю та кукурудзу у п'ятницю у Чорноморському регіоні були стабільними та мало змінилися. 

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Відмічається, що Україні навіть було відзначено купівельний інтерес до кукурудзи після зниження минулого тижня.

Ціни на пшеницю на європейському ринку різко впали в п'ятницю як у Парижі, так і в Чикаго, після того, як агентство «Інтерфакс» оголосило про квоти в Росії. За оцінками «Інтерфаксу», квоту можуть запровадити з 15 лютого остаточно поточної кампанії, тобто до червня 2022 р. Вона може становити 14 млн т, включаючи 9 млн т пшениці. Це вище за очікування ринку.

У п'ятницю StatCan здивувала трейдерів, опублікувавши оцінку виробництва твердої пшениці у розмірі всього 2,7 млн ​​т, що нижче, ніж 3,5 млн т у вересні та 6,6 млн т минулого року. Аналогічний сюрприз стався і з канолою: виробництво знизилося до 12,6 млн т із 12,8 млн т у вересні та 18,7 млн т минулого року.

Відмічається, що агентство FranceAgriMer опублікувало чудову оцінку врожаю озимої пшениці та ячменю на даному етапі: 99% та 98% відповідно оцінюються як хороші чи відмінні.

На міжнародній арені США продали 120 тис. т соєвих бобів у невідомому напрямку. Японія купила трохи більше 25 тис. т борошномельної пшениці з Австралії.

«Сьогодні вранці в Куала-Лумпурі пальмова олія зростає після зниження виробництва та запасів нижче за очікування аналітиків. Ріпак продовжував зростати в п'ятницю на Euronext, незважаючи на загрозу зниження попиту на біопаливо через нову хвилю COVID-19», — прокоментували в Agritel.

Соя на американському риноку виросла в п'ятницю в Чикаго завдяки новому продажу 120 тис. т у США в нерозкритому напрямку. Тим не менш, це має бути врівноважене досить задовільною ситуацією, яка зараз склалася в Бразилії. У країні очікується рекордний урожай наступної весни, якщо не станеться кліматичних катаклізмів у майбутньому. Необхідно стежити за ризиком дефіциту води найближчими тижнями, пов'язаними з феноменом Ла-Нінья.

«Кукурудза також виросла на тлі зростання цін на нафту та етанол, незважаючи на побоювання щодо уповільнення економічного зростання. Пшениця знизилася на тлі заяви Росії про те, що квота в 9 млн т може бути введена з середини лютого, що вище, ніж очікувалося», — прокоментували аналітики.

Нагадаємо, що прогнозований The Food and Agriculture Organization (FAO) обсяг світової торгівлі зерновими у 2021/22 МР (липень–червень) збільшено до рекордних 480 млн т, що на 0,7% вище, ніж у 2020/21 МР.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus