Ціни на українську пшеницю знизились під тиском просідання на міжнародних ринках — аналітики

Ціни на українську пшеницю знизились під тиском просідання цін на міжнародних ринках.

Про це повідомили аналітики Barva Invest на своєму каналі у Telegram.

Відмічається, що котирування пшениці продовжили просідати. Березневий ф’ючерс на Чикаго знизився на $0,14 за бушель, ціна на європейську пшеницю знизилась на €4,75 за т, а на чорноморську на $6,75 /т. Тиск на котирування спричиняють покращення погодних умов для збирання урожаю в Австралії та підвищення оцінок виробництва в Аргентині напередодні нового звіту WASDE.

«Середні очікування учасників ринку щодо сьогоднішнього звіту USDA сходяться на незначному підвищенні прогнозу кінцевих залишків у світі та США», — йдеться в повідомленні.

Аналітики Barva Invest акцентували, що міністерство сільського господарства Франції підвищило оцінку кінцевих залишків пшениці з 3,2 млн т до 3,5 млн т, а оцінку експорту поза ЄС знизили до 9,2 млн т проти 9,4 млн т в попередньому прогнозі. Крім того, Корея планує закупити 65 тис. т пшениці на новому тендері.

Зернова біржа Розаріо, згідно з повідомленням, підвищила оцінку урожаю в Аргентині до 22,1 млн т, порівняно з 20,4 млн т в попередньому прогнозі.

Український ринок кукурудзи, за словами експертів, залишається малоактивним через певну невизначеність щодо подальших цінових перспектив.

«Біржові торги за кукурудзу були малоактивними і за підсумками дня котирування практично не змінились. Учасники ринку традиційно обережні напередодні виходу звіту WASDE. Для кукурудзи очікування ринку більш стримані щодо сьогоднішнього звіту більш стримані ніж для пшениці. Середні очікування учасників ринку сходяться на незначному зниженні кінцевих залишків в США, але у підвищенні світових кінцевих залишків», — прокоментували в Barva Invest.

Відмічається, що США відзвітували про продаж до Мексики 1,84 млн т кукурудзи, з яких 754 тис. т з поставкою в наступному сезоні. Корея планує закупити на черговому тендері 69 тис. т кукурудзи.

Нагадаємо, що квота на експорт зерна з Росії, яка почне діяти з 15 лютого 2022 р., може становити 14 млн т, зокрема 9 млн т пшениці.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus