США експортували рекордну кількість сої, встановивши новий рекорд

Американська соя встановила новий рекорд з експорту продукції на більшу кількість міжнародних ринків, ніж будь-коли раніше.

Про це пише American Soybean Association.

Зазначається, що в 2020/21 МР із США на ринки по всьому світу було відправлено рекордну кількість цільних соєвих бобів — 61,65 млн т, що принесло галузі соєвих бобів США дохід у розмірі понад $28 млрд. Збільшення обсягів є результатом стратегічних зусиль з диверсифікації міжнародних ринків та поширення більшої кількості американської сої по всьому світу.

«Цей рекорд є результатом зусиль щодо розширення доступу та використання американської сої у харчовій, кормовій та тваринницькій промисловості та на міжнародних ринках, які роблять фермери, промисловість США та уряди по всьому світу», — сказав генеральний директор Ради з експорту сої США (USSEC) Джим Саттер.

Наголошується, що цього року соєва промисловість США досягла високих результатів у експорті. Американська соя відвантажила 74,76 млн т соєвих бобів загальною вартістю понад $34 млрд (на основі даних за вересень-серпень для цілісних бобів та жовтень-вересень для соєвого шроту та олії). Міжнародні ринки закупили 12,3 млн т соєвого шроту та близько 781,8 тис. т соєвої олії. Багато в чому цей успіх пов'язаний із ресурсами та освітою, в які соєвий фонд вкладав кошти протягом багатьох років.

Згідно з повідомленням, новий рекорд сукупного обсягу відображає зусилля щодо диверсифікації та розширення ринків збуту та використання.

«У міру того, як все більше імпортерів та компаній зосереджуються на цінності, попит на високоякісні соєві боби продовжує зростати, просуваючи американську сою як першокласний, стійкий білок. Це зростання попиту призвело до того, що американська соя стала основним рішенням для задоволення попиту на білок у всьому світі, забезпечивши зростання на кількох ринках в повідомленні», — говориться в повідомленні.

Крім того, у 2020/21 МР майже половина ринків призначення сої США зросла як мінімум на 10% порівняно з 2016/17 МР, який був рекордним з експорту цілісних соєвих бобів. Таким чином, приклади помітного зростання при порівнянні 2020/21 та 2016/17 МР включають: 178% у Єгипті, 298% в Еквадорі, 91% у В'єтнамі, 18% у Пакистані та 28% у Гватемалі. Компанія U.S. Soy підтримувала різноманітний баланс розподілу ринку, щоб забезпечити стабільність та сприяти майбутньому зростанню ринку.

«Цей ринковий рік став справжнім тріумфом для стійкої високоякісної сої США. Ці результати відображають далекоглядну стратегію та відданість американській соєвій промисловості як лідера у забезпеченні позитивного впливу та успіху наших клієнтів у всьому світі», — прокоментував віце-президент USB та USSEC з аналізу ринку Мак Маршалл.

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба спільно з Асоціацією «Укроліяпром» узагальнила інформацію про українських виробників рослинної олії, які експортують її до Китаю, та подали на розгляд китайській стороні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus