Чорний ринок добрив в Індії процвітає зі зростанням цін

У зв'язку з гострою нестачею добрив фермери в Індії звертаються до чорного ринку та сплачують великі суми за постачання.

Про це пише видання Krishi Jagran.

Зазначається, що у зв'язку з дефіцитом сформувався процвітаючий ринок, на якому субсидовані поживні речовин для сільськогосподарських культур продаються нелегально за значно вищими цінами, ніж встановлені урядом.

Фермери, які мають гостру потребу, дзвонять тіньовим агентам, які зайняті прийомом заявок. Згідно з повідомленням, фермери кажуть, що вони не мають особливого вибору, оскільки починається вирішальний посівний сезон для мільйонів індійських сімей, які заробляють на життя сільським господарством.

За словами Діліпа Патідара, який займається вирощуванням пшениці та цибулі в штаті Мадхья-Прадеш, їм доводиться або скорочувати використання добрив та ризикувати зниженням урожаю, або платити високі ціни на чорному ринку.

За його словами, будь-яка з цих альтернатив не дуже хороша. У країні, де 15% населення недоїдає, зниження сільськогосподарського виробництва може призвести до зростання цін на продовольство, що посилить інфляцію. Оплата високих цін на чорному ринку завдасть збитків доходам дрібних і малоземельних фермерів Індії, на які припадає понад 80% сільськогосподарської галузі країни.

«Індія — одна з країн, які найбільше постраждали від нестачі добрив у світі. Ціни на поживні речовини для сільськогосподарських культур зросли внаслідок обмеженого постачання вугілля та природного газу, що змусило деякі компанії з виробництва добрив у Європі закритися. Китай та Росія також обмежили експорт, щоб захистити внутрішні поставки. За даними Gro Intelligence, ці перешкоди підтримуватимуть високі ціни на добрива до першої половини 2022 р.», — йдеться у повідомленні.

На думку аналітика Bloomberg Intelligence Алексіса Максвелла, першою відчує удар Індія, оскільки пік попиту на добрива у цій країні припадає на четвертий-перший квартал.

За її словами, Китай, один з основних постачальників Індії, ввів обмеження на експорт, внаслідок чого південноазіатська країна мала мало альтернатив для поставок добрив.

Зазначається, що Індія імпортує понад третину своїх добрив і є найбільшим у світі покупцем карбаміду та DAP (ді-амонійфосфату). Дефіцит поставок, безумовно, негативно позначиться на врожаї основних озимих культур, включаючи пшеницю, ріпак та бобові.

«Дефіцит добрив виник у той час, коли ціни на інші виробничі ресурси, такі як паливо, також зростають, а деякі фермери постраждали від нерегулярних опадів», — сказала економіст з мумбайської компанії Elara Securities (India) Pvt. Ltd. Гаріма Капур.

Вона додала, що це може обмежити відновлення попиту у сільській місцевості.

За словами джерел, знайомих із ситуацією, Індія збільшує власне виробництво добрив та укладає довгострокові угоди з постачальниками, щоб стримати зростання цін. Поточні субсидії компаній з виробництва добрив є достатніми, але якщо потрібно більше, уряд надасть їх, за словами співрозмовників, які попросили не називати їхніх імен, оскільки вони не мають права публічно говорити на цю тему.

За словами одного з джерел, федеральний уряд почав щотижня розподіляти добрива по районах залежно від попиту, щоб роздрібні торговці та фермери не запасалися ними на користь через низькі запаси.

За повідомленням джерела, довгострокові постачання обговорюються з такими країнами, як Оман, Йорданія, Марокко та Росія.

Секретар з економічних питань Аджай Сет відмовився коментувати, чи уряд збільшуватиме субсидії на добрива. Представник міністерства добрив недоступний для коментарів.

45-кілограмовий мішок ді-амонійфосфату продається за 1500 рупій ($20) на чорному ринку, що вище за максимальну роздрібну ціну в 1200 рупій ($15,92), за словами фермера Патідара. Звичайна ціна складає 266 рупій ($3,53), таким чином, різниця становить 400 рупій ($5,31).

Інший фермер у Харьяні, північному штаті Індії, відчуває нестачу добрив. Сукрам Пал сказав, що він зміг посіяти пшеницю з половиною звичайно використовуваної кількості DAP, але тепер йому потрібен карбамід, постачання якого обмежене. За його словами, цього року виробництво, поза сумнівом, знизиться.

Нагадаємо, що цінової стабілізації на ринку міндобрив до квітня-травня 2022 року очікувати не варто, передумов до зниження ціни немає і в короткостроковій перспективі не буде.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus