В Україні тестують прототип трактора, який отримав золото на AGRITECHNICA 2022


Джерело фото: nexat.de

Вже третій рік поспіль в Україні тестується прототип автономного системного трактора NEXAT, який 7 грудня отримав єдине золото на конкурсі інновацій виставки AGRITECHNICA 2022 — Innovation Award Agritechnica.

Про це повідомив директор компанії «Нексат Україна» Юрій Мрук, пише Traktorist.ua.

За словами Юрія Мрука, випробування інноваційної машини проводять у двох господарствах: «Кищенці» та «Агрофірма Розволожжя», які обробляють землі в Черкаській та Київській областях.

«Одна така машина існує в Німеччині на випробуванні і дві в Україні. Чому, Україна? По-перше, тому що німецький виробник близько до України, по-друге — для тестування цієї машини потрібне господарство, яке може надати хоча б 500 га для тесту. Якщо ж машина буде працювати один день в році — це не випробування, їй потрібно давати умови, де вона зможе себе показувати. Своїми машинами ми закриваємо робочий цикл повністю: тобто підготовлюємо ґрунт, самі сіємо, обприскуємо й збираємо урожай», — відмітив він.

Як повідомляє директор, машина під час випробувань показує себе з найкращого боку та додає, що перед тим, як відкрити продаж системного трактора NEXAT, як і в Україні, так і світі — потрібно машину довести до ідеальності.

«Нам потрібно довести «до ума» програмне забезпечення, основні затримки саме за ним. На сьогодні ми маємо 9 програмістів у Німеччині та 4 спеціаліста власних в Україні. Ми повинні доопрацювати програмне забезпечення до такого рівня, щоб натискаючи 3 кнопки, наші машини могли вирішити будь-яку операцію, а це не так просто та легко. Скажемо так — програмне забезпечення працює, але не доведено до ідеалу, а нам потрібно, щоб машина інтуїтивно співпрацювати з водієм, нам не потрібен професор, який буде сидіти в кабіні, нам потрібен дуже простий чоловік — тракторист, який не маючи феноменальних знань, керуватиме цією машиною», — акцентував Юрій Мрук.

В майбутньому, за  його словами, планують зробити машину повністю автономною, так як зараз машина хоч і працює в полі самостійно, сама їздить, розвертається, але все ж таки водій сидить для безпеки. Також компанія отримала грант та в наступному році планується оснащення машини водневим двигуном.

«Трактор NEXAT буде коштувати плюс-мінус як гусеничний 600 сильний трактор, ціна буде майже однакова, але ми маємо 1100 к.с., і на гусеничному приводі у нас 800 к.с., чого не має проста гусенична машина. У нас всі машини навісні — сівалки, культиватори, обприскувачі, і навіть комбайн також навісний, тому якщо ми порахуємо загальний проєкт, з трактором, з причіпним обладнанням, самохідним оприскувачем, самохідним комбайном, то наш проєкт NEXAT буде на півмільйона євро дешевший, бо ми не маємо додаткових рам, моторів, кабін — у нас все навісне», — говориться в повідомленні.

За словами Юрія Мрука, на сьогодні системним трактором NEXAT цікавиться дуже багато аграріїв, але автономна машина, в кращому випадку, надійде в продаж не раніше як через 3 роки.

 Нагадаємо, що міжнародна асоціація сільського господарства та продовольства DLG оприлюднила переможців конкурсу інновацій виставки AGRITECHNICA 2022 — Innovation Award AGRITECHNICA.

Виконано за допомогоюDisqus