Ціни на соняшникову олію в Україні впали до 3-місячного мінімуму

Ціни на соняшник на українському ринку впали до тримісячного мінімуму, оскільки падіння цін на сиру нафту чинить тиск на комплекс рослинних олій, а відродження нового виду COVID-19 викликає побоювання посилення обмежень на переміщення Європою.

Про це пише AgriCensus.

Зазначається, що ціни на українську соняшникову олію для відвантаження у лютому впали в середньому на $25 за т на день за останні кілька днів і зараз становлять $1288 за т FOB, практично досягнувши найнижчого рівня з початку сезону 2021/22.

Читати по темі: Зростає ціна — зростає і заздрість, або Чому соняшникова олія в Європі дешевша

«Це сталося на тлі дефіциту пропозицій соняшнику з боку українських фермерів, які, незважаючи на рекордний урожай та зниження цін на олію, продовжують стримувати продажі на тлі зниження цін», — йдеться у повідомленні.

За оцінками USDA, урожай соняшнику в Україні очікується на рівні рекордних 17,5 млн т, що на 19% вище, ніж минулого року, коли виробництво постраждало від посушливих умов у регіоні.

«Під впливом ширшого падіння в олійному комплексі ціни на соняшник знизилися за останній тиждень більш ніж на 1500-2000 грн за т ($55-73 за т) і тепер становлять $18500-19500 за т ($678-715 за т)», — розповіли аналітики AgriCensus.

Тим не менш, поставки соняшнику залишаються мінімальними, а забезпеченість заводів низьким, у той час як переробники вважають, що новорічні свята та наявність достатнього оборотного капіталу у фермерів означає, що вони навряд чи почнуть продаж соняшнику раніше лютого.

«Незважаючи на низьку забезпеченість переробників сировиною, щомісячний експорт олії зростає. За даними Державного комітету статистики, експорт соняшникової олії в листопаді зріс на 32% порівняно з жовтнем, внаслідок чого експорт із вересня по листопад сезону 2021/22 склав 1,35 млн т», — пише AgriCensus.

За словами експертів, цей показник все ще на 7,5% нижчий, ніж роком раніше. За оцінками USDA, експорт олії з України в 2021/22 МР зросте на 21% до 6,65 млн т.

Нагадаємо, що експортні котирування на сиру олію з України впали до мінімального рівня з початку поточного сезону 2021/22 року (вересень-серпень) під тиском слабкого зовнішнього попиту та зниження котирувань на інші види рослинних олій.

Виконано за допомогоюDisqus