Сігали могли створити схему для перерозподілу активів і грошей Агромарсу — кредитори

14 грудня представники агробізнесу поділилися враженнями кредиторів щодо ініційованих процедур банкрутств низки компаній «Комплексу Агромарс».

Про це йшлося під час прес-конференції в «УНІАН».

На пресконференції повідомили, що щодо компаній холдингу «Агромарс», — «Бориспільський комбікормовий завод», «Комплекс Агромарс», «Курганський бройлер», «Завод Київкомбікорм» на цей час ініційовані процедури банкрутства.

Зазначається, що у всіх випадках банкротство ініціювала компанія «Буддевелопмент Київ». Вона начебто планувала придбати частку у статутному капіталі «Грандісон» у «Комплексі Агромарс» за попереднім договором купівлі-продажу частки, тоді як інші компанії холдингу виступали поручителями.

Також керівник «ГСПД» Олександр Дерій повідомив, що неодноразово і в судах, і в перемовинах намагався врегулювати виниклу заборгованість, яка для його компанії становить майже вбивчий поріг.

Олександр Дерій вважає, що дії очільників холдингу «Агромарс» можуть містити ознаки шахрайських дій.

«Перерозподіл активів та грошових потоків між компаніями, процедури банкрутств з сумнівним кредитором зі статутним капіталом у 440 тис. грн, з єдиним учасником та директором, а компанії «Агромарс» одразу повністю визнають таку заборгованість», — прокоментував він.

Генеральний директор компанії «Цехаве протеїн», очільник виробництва низки соєпереробних заводів Володимир Шрамко, зазначив, що свого часу прислухався до пропозицій щодо відстрочки платежів, потім компаніям холдингу були надані великі знижки, що призвело до боргів та судових процесів.

Він підкреслив, що неодноразово отримував пропозиції від Євгена Сігала щодо розстрочки заборгованості, сплати з дисконтом тощо.

«Фактично, такі обіцянки виявились намаганнями затягнути час, щоб компанії «Агромарс» вступили у банкрутство, а усі виконавчі дії щодо стягнення заборгованості були зупинені. Виразив рішучість дійти до кінця у всіх процедурах», — прокоментував Володимир Шрамко.

Видання «УНІАН» пише, що заборгованість «Агромарсу» перед «Цехаве протеїн» складає більше 10 млн грн.

Представник фермерських господарств «ЛИПОВОРІЗЬКЕ» та «АГРІАТІК» Владислав Нагірняк, повідомив, що його компанії, які вирощували та поставляли зернові культури компаніям групи «Агромарс», постраждали через несплату боргу. Переговори не увінчались успіхом, господарства перемогли в усіх судових інстанціях, щоб одержати кошти.

Спікер розділив побоювання інших компаній стосовно ініційованих процедур банкрутств та зазначив, що оскільки у грудні 2019 р. «Агромарс» отримав кредит у розмірі 250 млн грн, за який заставив майно «Бориспільський комбікормовий завод», ліквідного майна для погашення боргів наразі майже немає.

Директор «АГРО ВЕСТ» Валентин Ренчковський зазначив, що від несплати боргів компаніями «Агромарс» постраждала його компанія та значна кількість кредиторів, які не змогли подолати такі фінансові втрати: пішли на дно та залишились ще винні людям.

Зазначається, що спікер не бачить з боку керівництва «Агромарс» бажання піти назустріч та вирішувати цю ситуацію.

«Якщо це зійде з рук власникам холдингу — це буде великий удар по підприємництву», — зазначив Валентин Ренчковський.

Видання «УНІАН» акцентує, що представники українських агропідприємств, які співпрацювали з агрохолдингом, заявили, що і надалі будуть діяти в рамках закону і повертати свої кошти, які їм заборгував «Агромарс».

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував низку підприємств агрохолдингів МХП та «Комплекс Агромарс» за вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції на загальну суму в 515, 3 тис. грн та 41 тис. грн відповідно.

Виконано за допомогоюDisqus