Лещенко: український врожай досягнув абсолютного рекорду — 106 млн т

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко
Джерело фото: Latifundist.com

Цьогоріч збір зернових, зернобобових та олійних культур завершується рекордом у понад 106 млн т, що є абсолютним максимумом за всю історію України. Зернових та зернобобових зібрано понад 84 млн т, олійних культур — 22,6 млн т. Також у 2021 році перевищено попередній прогноз у 100 млн т.

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко пише на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Ми завершуємо цьогорічний збір зернових, зернобобових та олійних культур рекордом у понад 106 млн т. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави!», — підбив підсумки року Роман Лещенко.

За його словами, цьогоріч в рамках програми «Доступні кредити 5–7–9%» аграрії отримали понад 30 млрд грн кредитів.

«З наступного року ми запускаємо Фонд часткового гарантування кредитів. Він дозволить профінансувати саме малих аграріїв, які обробляють до 500 га, на 24 млрд грн у рік. Раніше їм був закритий доступ до кредитування. Механізми кредитування будуть подібні до тих, які передбачені програмою «5–7–9%», — зазначив Роман Лещенко.

Міністр розповів, найближчими днями Мінагрополітики спрямує перші виплати аграріям, які вклали кошти у відновлення меліоративної інфраструктури.

«На початку наступного року ми плануємо ухвалити в другому читанні законопроект про об’єднання водокористувачів, який стане запорукою сталого розвитку галузі, масового притоку приватних інвестицій у зрошення. Як результат, у п’ятирічній перспективі, а може й раніше, рекордні врожаї стануть для нас звичною практикою», — додає Роман Лещенко.

Також міністр повідомив, що у 2022 році повноцінно функціонуватиме електронний державний реєстр дотацій та агрострахування.  

Щоб бути в курсі останніх даних про хід збиральної кампанії в Україні, слідкуйте за оновленнями проекту «Урожай онлайн 2021». Проект створено Latifundist.com у партнерстві з компанією JIVA NPK.

Нагадаємо, Latifundist.com запустив нову рубрику — «Добрива» про цінову політику на українському ринку добрив. Цінові графіки та новини на сайті будуть відображати максимальний і мінімальний рівень цін на мінеральні добрива, які діяли на ринку України на тижні.

Виконано за допомогоюDisqus