Селітра і сульфат амонію знаходяться в зоні ризику — Рубан

Поточна ситуація на українському ринку добрив характеризується як стабільна. Перш за все через низьку активність споживачів добрив.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в коментарі для Latifundist.com.

Він акцентував, що вартість більшості мінеральних добрив зупинилася на відмітках кінця листопада. Основною причиною стабілізації, на думку експерта, є зниження платоспроможного попиту з боку споживачів.

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

«Питання не лише в не стабільній ситуації на ринку агарної продукції. Після галопуючого зростання цін, яке ми спостерігали в останні 3 місяці, споживачі очікують стабілізації і зниження цін на добрива. Крім того, товарний баланс добрив у 2021 р. вже перевищив обсяги споживання у 2020 р. по напрямкам NP, NPK, карбамід і КАС. Нижче очікуваних були обсяги постачання селітри і сульфату амонію», — прокоментував Сергій Рубан.

На думку експерта, жорсткого дефіциту добрив на ринку не буде. Однак селітра і сульфат амонію знаходяться в зоні ризику. Попит на ці добрива може перевищити пропозицію.

Експерт прогнозує, що у січні 2022 року ціни на мінеральні добрива на ринку України будуть мати зростаючий тренд.

«Станом на грудень 2021 року попит на КАС є найбільш високим серед всіх азотних добрив. Завдяки властивостям цього добрива, саме КАС сприймають як універсальну заміну іншим азотним добривам в весняний період. Тому споживання КАС в сезоні 2021–2022 рр. швидше за все перевищить 1,2 млн т», — акцентував директор з маркетингу UMF.

За його прогнозами, вірогідність, що поточна стабілізація цін триватиме і в січні 2022 року — мінімальна. Інфляційні процеси на світовому ринку тривають.

Він додав, що уряди великих країн так і не застосували дієвих заходів по стримуванню зростання обсягу грошової маси на ринку. Ціна на SPOT природній газ на ринку ЕС з 15 листопада по 15 грудня зросла на 43%.

«Курс гривні до долара США закладено в бюджет 2022 р. на рівні 28,6–28,7 грн/$. Тому зберігається висока вірогідність чергового раунду зростання цін в кінці грудня 2021 року- січні 2022 р.», — підсумував Сергій Рубан.

Нагадаємо, що наступний 2022 р. буде значно складнішим, ніж 2021 р., тому не варто очікувати навесні зниження цін на агрохімію. Подорожчання продуктів відбувалося у три хвилі і почалося з початку року. Перша хвиля — це логістика. Вона спричинила підняття ціни на продукти з січня 2021 р.

Виконано за допомогоюDisqus