При виборі посівного матеріалу кукурудзи слід звертати увагу на дисбаланс за вологою — Лещенко

В Україні разом із кліматом змінилися й підходи у вирощуванні кукурудзи: є розуміння районування окремих гібридів. Чим більше досліджень, тим більше шансів для забезпечення якісним насінням. І саме під його вирощування потрібно збільшувати площі.

Таку думку висловив міністр аграрної політики Роман Лещенко у блозі «Монокультура кукурудзи — розуміння ризиків та перспектива прибутків» на AgroPolit.com.

За його словами потрібно потурбуватися, щоб Україна мала власне якісне насіння.

«Сьогодні вже чимало коштів інвестовано у виробництво сучасних насіннєвих заводів, і ми маємо досить великий потенціал у цьому напрямі, в тому числі завдяки зрошенню насіннєвих ділянок та забезпеченню державною підтримкою галузі насінництва», — повідомив Роман Лещенко.

За словами міністра, при виборі гібрида потрібно зважати на чимало факторів: склад ґрунту, амплітуду температури, водний баланс та інше. Ці дослідження дозволяють аграріям зрозуміти специфіку роботи у тому чи іншому регіоні, а правильно підібраний гібрид дозволяє примножити врожай.

«Тож чим більше ми в Україні проводимо експериментів та досліджень, тим вищі шанси на забезпечення аграріїв якісними вітчизняними насіннєвими матеріалами, актуальними для того чи іншого регіону країни», — зазначає Роман Лещенко.

За його словами 2021 році всі технології показали гарний результат, і компанії отримали високі врожаї. Однак це переважно було забезпечено завдяки високому рівню вологи, яка ще й випала досить рівномірно.

«Цей фактор впливає на результати досліджень та подальший вибір аграріїв, адже наші виробники, коли бачать гарний результат, намагаються його масштабувати, збільшивши площу під вдалий (на думку аграрія) гібрид», — додає міністр.

За словами Романа Лещенка, помилкою буде гібрид, який найкраще себе показав і збільшувати під нього посівну площу. Таким чином можна отримати протилежний очікуванням результат, адже щороку на полях спостерігаються різні умови.

«Сьогодні, маючи аналітику від наших партнерів, насамперед йдеться про США, варто звертати увагу на прогнози і корелювати свій вибір посівних матеріалів. Так, наприклад, за даними NASA, наступний рік буде складним: вже фіксується дисбаланс за вологою восени, і прогноз на зиму вказує, що вона буде малосніжною та холодною. На весну прогнозують перепади температури на рівні 10-12 градусів, і з питанням вологи — будуть проблеми», — зазначив міністр.

Нагадаємо, Роман Лещенко зазначив, що поміркований посівний потенціал кукурудзи ще не вичерпаний і площі під цю культуру помірно збільшуватимуться до рівня 6-7 млн га.

Виконано за допомогоюDisqus