У 2022 році зросте попит на високоолеїновий соняшник — Тимошенко

Сергій Тимошенко, генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна»
Сергій Тимошенко, генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна»
Джерело фото: Latifundist.com

Сегмент виробництва високо олеїнового соняшнику розвивається досить динамічно. Проте площі посіву високоолеїнового соняшнику залежать від попиту, від премії та зацікавленості фермерів.

Таку думку висловив генеральний директор компанії «MAS Seeds Україна» Сергій Тимошенко в інтерв’ю «Сергій Тимошенко: Попит і премія на високоолеїновий соняшник в наступному сезоні зростуть» для Superagronom.com.

За його словами, при аналізі останніх 15-20 років чітко простежується тенденція: після року зростання премії йдуть 2 роки падіння, і на 3-й рік знову зростання. Кореляція дуже чітка: якщо є попит — премія зростає, якщо більша пропозиція, ніж попит, — премія падає. Такий 3-річний цикл повторюється вже декілька разів поспіль.

«Якщо слідкувати, то завжди можна визначити сезони «злетів» і падіння. Щоб був баланс — не сіяти багато в ті роки, коли попит знижуватиметься, і навпаки», — зауважив Сергій Тимошенко.

За словами експерта, премія за високоолеїновий соняшник у звичайні роки починається від $25-30 за т, а в середньому $35-40 за т і це буде дуже цікава премія.

Сергій Тимошенко розповідає, що останній пік на попит високоолеїнового соняшнику був у 2019 році, тому згідно з тенденцією 3-річної циклічності, у наступному році можна очікувати його зростання.

«Деякі господарства ще вагаються сіяти чи не сіяти, оглядаються на нинішній сезон, в якому був спад цього сегменту. Та сумніви даремні. Прогнози дуже чіткі — в наступному році знову буде зростання, після 2-річного падіння», — акцентує експерт.

Нагадаємо, експортні котирування на сиру олію з України впали до мінімального рівня з початку поточного сезону 2021/22 року (вересень-серпень) під тиском слабкого зовнішнього попиту та зниження котирувань на інші види рослинних олій.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus