Експерт розповів, як газовий трейдер зайшов на ринок українських зернових

Директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг‎»‎ Михайло Тимощук
Директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг‎»‎ Михайло Тимощук
Джерело фото: Latifundist.com

Із самого початку було надзвичайно складно продавати зерно, коли компанія мала назву «‎УкрДніпроГаз», яка знаходиться не в м. Дніпро, а в Києві і загалом продавати зерно, а не газ. У зв'язку з цим 26 листопада було прийнято рішення про зміну назви. Так, компанія «‎УкрДніпроГаз» трансформувалась в «УДГ Трейдинг»

Про це розповів директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг‎»‎ Михайло Тимощук в матеріалі «Михайло Тимощук: Маржинальність у зернотрейдингу є, питання в тому, чи готовий ти ризикувати» на Latifundist.com.

Він зазначив, що з початку заснування «‎УкрДніпроГаз», компанія займалася імпортом LPG газу‎‎, але інвестор побачив перспективу в аграрному трейдингу в Україні. Михайло Тимощук підкреслив, що коли іде основний момент трейдингу — LPG, — то зерно трішки «‎на паузі»‎. І навпаки. Оборотні кошти можна використовувати саме для того напрямку, де вони найбільш потрібні в певний проміжок часу.

«‎Напрямки не перетинаються. За 2 роки нам вдалось вирости з маленької направленості, у якій працювало дві-три людини з об'ємом 2-2,5 тис. т на місяць до компанії, яка відправляє кораблі з зерном на умовах CFR, CIF, продає на FOB та ‎експортує на місяць близько 25 тис. т зерна», — прокоментував він.

За його словами, перша угода компанії на зерновому ринку була з компанією «‎Кернел»: продали кукурудзу на CPT, яку попередньо купили у фермера на FCA. ‎

«‎Це була історія більш позиційного трейдингу, тому що навіть тоді торгівля «бек-ту-бек» вже не працювала. Фермер все знає. Він орієнтується в цінах. Тому для того, щоб там починати працювати, треба взяти лонг. І я через тиждень його буквально закрив. Так ми почали нарощувати невеликі об'єми. Паралельно з цим у нас відбувався бурхливий трейдинг LPG газу», — розповів директор аграрного напрямку «УДГ Трейдинг‎».

Михайло Тимощук зазначив, що це була перша компанія, яка відгукнулася і запропонувала співпрацю. А вже через декілька днів компанії підтвердили першу угоду.

Читати за темою: Михайло Тимощук: Маржинальність у зернотрейдингу є, питання в тому, чи готовий ти ризикувати

За його словами, є деякі нюанси. Коли мультинаціональні компанії дивляться, що компанія імпортує LPG, а експортує зерно, то не хочуть розбиратися й відразу вішають на тебе незрозумілий ярлик. Таких компаній не дуже багато, але вони є.

«У таких випадках ми надаємо перелік документів від виробника, підтверджуємо купівлю товару, після чого, звичайно, все стає зрозуміло і нам говорять: «Добре, працюймо». Особливо якщо купівля у великих агрохолдингів, таких як «‎Земля і Воля»‎ чи «‎Агро-Регіон», наприклад», — підкреслив Михайло Тимощук.

Нагадаємо, що бізнес-школа INSEAD опублікувала кейс про компанію «Агропросперіс», де була розкрита тема: «Зміна організаційної культури для залучення працівників».

Виконано за допомогоюDisqus