Деградовані землі тепер будуть виводитися з обігу шляхом консервації — Лещенко

Протягом останнього десятиліття використання земельно-ресурсного потенціалу держави мільйони га земель опинилися у вкрай зношеному стані. Відтак, уряд затвердив порядок консервації земель та схвалив охорони земель.

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко написав у Telegram.

За його словами Кабмін, для відновлення земельних ресурсів, затвердив порядок консервації земель та схвалив Концепції загальнодержавної цільової програми з використання та охорони земель.

«Деградовані землі мають бути виведені з обігу шляхом їх консервації. Механізм залужування, заліснення та ренатуралізації дозволить відновити виснажені ґрунти; а відновлення зрошувальних систем раціонально використовувати запаси вологи в ґрунті», — каже Роман Лещенко.

Він зазначив, що, крім того, Кабмін впровадить комплексну програму щодо використання та охорони земель до 2032. Вона передбачатиме:

  • розробку схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
  • моніторинг земель і якості ґрунтів зі створенням геоінформаційної платформи;
    запобігання необґрунтованому вилученню земель с/г призначення для несільськогосподарських потреб;
  • захист земель від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, дотримання особливого режиму використання охоронюваних земель.

За словами міністра, земельна реформа створила додаткові можливості для землекористувачів, але водночас наклали подвійну відповідальність щодо поліпшення захисту земельного фонду України.

«Готуємо відповідний законопроект та будемо радикально змінювати підходи до ефективного землекористування земельними ресурсами», — додав Роман Лещенко.

Нагадаємо, Україна наростила об’єми експорту зернових у 2021/22 МР. Так, експортовано понад 35 млн т зернових. За даними Мінагропроду, цей показник на 7,5 млн т або на 27,21% перевищує результати аналогічного періоду у 2020/21 МР.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus