Аграрний фонд зможе забезпечити мінімальну страховку резервів зерна в Україні

Державі необхідно забезпечити мінімальне страхування продовольчих резервів зерна. Якщо уряд підтримає рішення, це може зробити АТ «Аграрний фонд».

Про це йдеться у матеріалі «Борошномели проти експортерів зерна: хто кому не дає спекти хліба» на AgroPolit.com.

Повідомляється, що попередній міністр економіки Олексій Любченко уже оголошував перезавантаження резерву, але коли він пішов з посади це питання залишилося відкритим.

Зазначається, що нині є 4 структури, які б могли взяти на себе цю роль: Державний резерв України, ДПЗКУ, ДБСУ «Аграрний фонд» та АТ «Аграрний фонд». Проте реальні перспективи у цьому має АТ «Аграрний фонд», адже він задіяний під форвардну програму закупівлі зерна. Наразі компанія за власний кошт забезпечує свою діяльність і фінансову комунікацію з аграріями на ринку.

«Він єдиний з усіх них міг би взяти на себе завдання формування зернового продрезерву, але держава має дати йому на це команду і додаткові виробничі потужності, які вже не потрібні іншим держустановам (як от КХП, елеватори)», — йдеться у матеріалі.

Повідомляється, для того аби забезпечити країну необхідними обсягами зернової продукції, за оцінками опитаних експертів, на рік потрібно близько 3 млн т продовольчого зерна у резерві.

«Для уникнення ж весняного дефіциту продовольчого зерна варто закупити в межах держустанови 600 тис. т, чого буде достатньо для забезпечення внутрішньої потреби і згладжування якихось коливань на ринку», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Мінагропрод отримав «Аграрний фонд» від Кабміну. Кабінет Міністрів України передав цілісний майновий комплекс державної спеціалізованої бюджетної установи ДБСУ «Аграрний фонд» до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus