Страхові компанії закликають розробити нормативну базу для страхування весняно-польових робіт

З кінця липня в Україні діє новий закон про агрострахування, який передбачає компенсацію до 60% вартості від договору страхування. Минулого листопада Мінагропрод затвердив стандартизований страховий продукт на страхування озимої пшениці на період перезимівлі, тому нинішня озима залишилась незастрахованою.

Про це пише «Бізнес Цензор».

За словами заступника директора департаменту андерайтингу та продукт-менеджменту страхової компанії ARX Віктора Андрійчука, як буде визначатись відсоток компенсацій у кожному конкретному випадку з тексту закону лишається незрозумілим. Така нечіткість може створювати умови для корупційних ризиків.

«Поки що незрозуміло, як ці відсотки держпідтримки розподілятимуться: чи по зонах, чи по окремих культурах, чи зовсім у ручному режимі», — говорить він.

За словами голови правління аналітичного центру Аграрного союзу України Лариси Старікової, стандартна практика держдотацій розподіляється як сума виділених у бюджеті коштів ділиться на кількість заявок.

«Якщо заявок на компенсацію багато, відсоток відшкодування буде меншим, мало — ближчим до максимального. Мінагропрод на кожен бюджетний рік визначатиме конкретний перелік видів сільгосппродукції та страхових ризиків щодо яких можна розраховувати на держкомпенсацію», — каже експертка.

Зазначається, що теоретично сума держкомпенсації страхових виплат законом не може перевищувати 10 тис. розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня відповідного року. На цю мить це 65 млн грн.

За словами Лариси Старікової, зараз страхові компанії пишуть Мінагропроду листа терміново розробити нормативну базу для страхування весняно-польових робіт.

«В кінці листопада Мінагропрод затвердив лише стандартизований страховий продукт на страхування озимої пшениці на період перезимівлі. Зважаючи на час появи документу, нинішні озимі вже залишаться без страхового захисту і мова вже йде про 2022/23 МР», — йдеться в матеріалі.

Повідомляється, що виходячи з озвучених планів міністерства на 2022 рік, в цьому році цілком можливо, що агрострахування обмежиться лише перезимівлею озимої пшениці з загальним бюджетом компенсацій у 100 млн грн.

Нагадаємо, що на думку співвласника групи компаній «АгроВіста» Анатоля Кузьменка, ринок землі поки що напівфабрикат. Законодавство про ринок землі ще недосконалий й думати, що законодавчої бази для придбання землі достатньо — не варто.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus