Прийняття антимонопольного земельного законодавства завадить появі монополій у громадах

Депутатам та уряду слід ухвалити антимонопольне земельне законодавство, аби уникнути появи у регіонах на рівні окремих громад земельних монополій сімейного типу. Про один із викликів перед владою в АПК на 2022 рік, пише у блозі головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

Зазначається, що ринок землі та земельна реформа в Україні стартували з 1 липня 2021 року  вступив в дію закон № 552-IX про обіг земель сільськогосподарського призначення.

«З 1 січня 2023 року в одних руках можна буде зосереджувати 10 тис. га землі, тобто родина з 5-ти осіб спокійно може тримати цілу громаду у своїй власності. Оренда 50 тис. га землі та право власності на неї — це різні речі, і насамперед відношення орендаря/власника до того, хто здає цю землю або там проживає (колишній власник). Як уникнути цього? Внести поправку в земельний закон про те, що не можна на рівні однієї громади володіти більше ніж 35% всієї с/г землі», — озвучила пропозицію з сектору громад Наталія Білоусова.

Детальніше про те, чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств» — дізнавайтесь у блозі заступника голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолія Шумського.  

Нагадаємо, що Мінагропрод запустив онлайн-звіт з купівлі-продажу землі.

Виконано за допомогоюDisqus