Виробництво біогазу повинно кредитуватися без відсотків — думка

Україні необхідно стимулювати виробництво біогазу з відходів сільського господарства на рівні державних програм.

Про це повідомив секретар аграрного комітету Іван Чайківський у блозі на AgroPolit.com.

На його думку, щоб виробляти біогаз, аграрію потрібно придбати супердороге імпортне обладнання. Весь цивілізований (європейський) світ надає своєму товаровиробнику субсидію або посильні кредити для цього. В умовах дефіцитного бюджету Україні не варто сподіватися на досвід Німеччини (давала 100% компенсації з бюджету на встановлення сонячних панелей на тваринницьких комплексах).

«Однак ми можемо використати механізм надання 10 річних кредитів під ставку 0% для будівництва біогазових станцій. Такий крок: це утилізація аграрних біовідходів та посилення енергетичної незалежності країни», — прокоментував Іван Чайківський.

На думку нардепа, не всі агробіовідходи будуть перероблені на біогаз. Частина їх — це органічні добрива. Якщо правильно відпрацювати технологію, то Україна може стати ще успішним їх експортером до ЄС. Запит на це існує.

Читати по темі: Газова криза як мотивація? Про позитивні моменти енергетичного колапсу

«Це зразок, як можна створити ланцюжки доданої вартості на прикладі рослинництва та тваринництва моєї рідної Тернопільщини. Однак вони підходять і для інших українських регіонів з відповідними правками. Уряд має зробити 2022 рік роком створення доданої вартості в АПК та інших важливих секторах економіки. Адже це світовий тренд. Курс на нього взяв днями і ЄС: нульовий ПДВ для усіх продуктів харчування, а також фруктів і овочів, планують запровадити в ЄС у рамках реформи податку на додану вартість», — повідомив нардеп.

Він акцентував, що згоди про це було досягнуто у Брюсселі в рамках тексту Директиви ЄС про ПДВ. Її планують запровадити у всіх країнах ЄС одночасно, орієнтовно в другому півріччі 2022 року.

Нагадаємо, що отримати знижку на газ зможуть молочники, хлібопекарі, виробники яєць, курятини та олії. 5 січня Мінагрополітики прийняло указ, яким затвердило список компаній, що зможуть отримувати природний газ внутрішнього видобутку за зниженою націнкою 25%. 

Виконано за допомогоюDisqus