В Україні стають рідкістю «спокійні дощі» — думка

Для нормального живлення потрібні затяжні, спокійні дощі. В останні роки такі опади стають рідкісним явищем. 

Таку думку висловила експертка метеосервісу «Метео Фарм» Оксана Ящук у матеріалі «Глобальне потепління чи сонячна активність: чому почастішали природні катаклізми і чого чекати в майбутньому». 

Останнє десятиріччя було найтеплішим за весь період спостережень за погодою. Минулорічні показники не стали винятком — переважний проміжок часу середні температури на 2-6°С перевищували багаторічні норми, лише середня температура за квітень та жовтень відповідала нормі. 

За словами Оксани Ящук, у зв’язку з підвищенням температури дуже гостро постала проблема посухи, хоча річна сума опадів в Україні змінилась несуттєво. В останні роки норма опадів підтримується переважно завдяки короткочасним та інтенсивним зливам, коли за одну добу може випасти місячна норма, а то й більше.

«У таких умовах починаються посухи. Навіть тоді, коли випадають дощі, сухі ґрунти не можуть їх увібрати, адже після спеки вони втрачають властивість поглинати повною мірою вологу, по них вода може тільки стікати. Отже, декілька дощів можуть виконати річну норму опадів, але вони не забезпечать ґрунт потрібною вологою. Для нормального живлення потрібні затяжні, спокійні дощі. На жаль, останнім часом такі опади стають рідкісним явищем. Упродовж 2021 р. жовтень виявився аномальним місяцем. Період був бездощовим та посушливим, випала мінімальна кількість опадів», — розповіла експертка.

При цьому зазначила, що невпинне зростання температур, посушлива ситуація сприятимуть зміні кліматичних зон України.

Виконано за допомогоюDisqus