Цінова ситуація на зернових ринках: бізнес знаходиться в очікуванні звіту USDA

У п'ятницю на ринку зернових в Україні мало що змінилося, оскільки ринок був напруженим через святковий період. У той час, як ціни на пшеницю майже не змінилися, ціни на кукурудзу трохи знизилися.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

У п'ятницю на Euronext ціни на пшеницю трохи зросли, тоді як ціни на кукурудзу залишилися незмінними. Зазначається, що знову в центрі уваги опинився ріпак, ціни на який злетіли до безпрецедентного рівня €828 за т при постачанні в лютому.

На міжнародній арені США продали 176,78 тис. т кукурудзи до Мексики та 120 тис. т сої у невідомому напрямку. Китай продав трохи більше 500 тис. т своїх резервних запасів на внутрішній ринок.

Згідно з повідомленням, на Euronext пшениця показала збитки за тиждень. У середу у звіті USDA повинні бути переглянуті дані у бік підвищення оцінки виробництва в Австралії та Аргентині.

Аналітики Agritel акцентують, що ціни на добрива залишаються дуже високими, а поставкам також заважає криза Covid, що спричиняє логістичні труднощі.

«Ціни на ріпак знаходяться на рекордно високому рівні, чому сприяє явний дефіцит в Європі і дедалі більші поставки з Канади. Ціни на канолу також торгуються на рекордних рівнях. Сьогоднішній ранковий звіт MPOB розглядається як дещо «бичачий» для пальмової олії. Запаси знизилися на 12,9% проти листопаду, а виробництво — на 11,26%», — йдеться у повідомленні.

Ціни в Чикаго в п'ятницю, за словами аналітиків, знову виросли на тлі стрімкого зростання цін на енергоносії та кліматичних побоювань у Південній Америці. Тиждень буде відзначений звітом USDA у середу, в якому будуть опубліковані дані про посівні площі озимої пшениці у США.

«Торгові компанії очікують, що площа посівів пшениці становитиме 34,3 млн акрів (13,9 млн га). Біржа Буенос-Айреса оцінює виробництво в Аргентині в 21,8 млн т порівняно з 20 млн т, опублікованими USDA минулого місяця», — прокоментували аналітики Agritel.

Крім того, підтримку кукурудзі на ринку США надає рейтинг урожайності на біржі Буенос-Айреса, який становить 40% від хорошого до відмінного порівняно з 58% минулого місяця. Посів зернової завершено на 77%.

Зазначається, що соя також виграє від перегляду у бік зниження оцінок виробництва у Бразилії багатьма аналітиками. Виробництво може становити близько 134 млн т порівняно зі 144 млн т в останньому звіті USDA. Рейтинг урожаю сої на біржі Буенос-Айреса було знижено з 56% від хорошого до відмінного до 48%.

Нагадаємо, що минулого року ціна на зернові досягла максимального рівня з 2012 року. У грудні ціни на зернові знизилися на 0,6% порівняно з листопадом. Цьому сприяло зниження експортних котирувань пшениці внаслідок збільшення пропозиції врожаю у Південній півкулі. Останній фактор дозволив компенсувати підвищення цін на кукурудзу.

Виконано за допомогоюDisqus