Ціни на пшеницю можуть зрости внаслідок політичної ситуації у Казахстані — Маринич

Нестабільна ситуація в Казахстані може призвести до посилення контролю вивезення зернових та інших товарів на кордон та може спричинити зростання цін та знецінити внутрішню валюту. 

Про це пише «УкрАгроКонсалт».

Повідомляється, що Казахстан входить до десятки основних експортерів пшениці та займає друге місце по експорту борошна у світі. Країна здебільшого постачає на зернові ринки країн Середньої Азії — Узбекистан, Афганістан, Таджикистан, Туркменістан та ін.

«Поточні політичні події в Казахстані викликали перебої у роботі інтернету та призупинення роботи банків у великих містах країни. У зв'язку з цим найближчим часом валютні операції, що вимагають передоплати, можуть бути відстрочені, що може дещо уповільнити активність торгівлі зерном на середньоазіатському ринку», — каже аналітик зернового ринку Марина Маринич.

За її словами, політична та фінансова нестабільність у середньостроковій перспективі може спричинити посилення контролю вивезення, зокрема зернових на кордон що може призвести до зростання цін на пшеницю та борошно.

Зазначається, що уряд скоріш за все спробує проконтролювати внутрішні ціни на соціально значимі товари, щоб уникнути дефіциту та ажіотажного попиту.

«На тлі невдалого власного врожаю зерна в Казахстані в 2021 р. імпорт пшениці з Росії, за деякими оцінками, може досягти 4 млн т, але за умов нестабільності цей показник може ще більше збільшитися», — акцентує Марина Маринич.

Експерт додає, ситуація негативно позначиться на економічному стані Казахстану, що може призвести до знецінення внутрішньої валюти. Девальвація тенге, в свою чергу, може зробити казахстанське зерно більш конкурентоспроможним проти російської зернової, що у довгостроковій перспективі може бути вигідно виробникам у Казахстані.

Нагадаємо, товарообіг між Україною та Казахстаном найбільший за останні 5 років. Відтак експорт з України збільшився в 9,5 раза, імпорт — в 3 рази.

Виконано за допомогоюDisqus