Ціни на газ в Європі падають: ЄС сподівається на поставки зрідженого природного газу з Китаю

В Європі впали ціни на газ, попри напружену геополітичну ситуацію та затримки постачання газопроводу «Ямал-Європа».

Про це пише oilprice.com.

Повідомляється, що попри повідомлення від «Газпрому» про те, що він не планує експорту газу до Європи в лютому, ціни на газ в Європі знижуються. Відтак, ціни на природний газ у Великобританії знизилися майже на 5% відсотків, а торгівля ф’ючерсами на березень і квітень зафіксувала падіння цін майже на 6%.

«Голландські ф’ючерси на еталонний показник TTF (віртуальна торгова точка природного газу у Нідерландах) також впали майже на 5%, при цьому ф’ючерси на весну впали», — йдеться в повідомленні.

Керівник товарної стратегії Saxo Bank Оле Хансен пояснює, що падіння цін пов’язане з трьома подіями: зниження перебоїв у постачанні в Норвегії, більш м’які прогнози погоди, що знижують попит на газ, і найвищий обсяг надходжень зрідженого природного газу з листопада 2019 року. Експерт також вказав на спекуляції на азіатських ринках, що призвели до зниження настроїв на глобальному ринку.

«Йдуть розмови про те, що Китай наразі добре забезпечений газом. Як наслідок, пропонуває вантажі за найвищу ціну. Більшість потенційних покупців наразі знаходяться в Європі», — каже Оле Хансен.

Експерти зазначають, що це не перший випадок, коли постачання зрідженого газу вирішує газову кризу в Європі.

«Ціни на газ знижуються через надходження додаткових поставок зрідженого природного газу, але головним чином через вплив м’яких погодних умов», — сказав керівник напряму нафти та газу в Investec Searchlight Натан Пайпер.

Повідомляється, що країни ЄС з сильною економікою уникли енергетичної кризи, знизивши ціни на 20% від рекордних показників, після того, як з США прибула флотилія танкерів.

Експерти додають, що існує ймовірність в найближчому майбутньому зниження попиту на газ, коли покупці відходять від ринку через високі витрати. Вони переорієнтовуються на інші джерела палива, знижуючи рівень споживання і, як наслідок, ціни.

Нагадаємо, список компаній, які допущені до газових торгів на лютий, розширився до 256 підприємств.  19-21 січня на Українській енергетичній біржі тривають торги з продажу газу власного видобутку на лютий. Допускаються лише ті підприємства, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus