Експерт спрогнозував подальше зростання ціни на газ

У газовій галузі зима — це завжди піковий сезон. Експерти очікують подальшого зростання цін на газ. Тим більше, що для цього є чимало передумов. Зокрема, низький рівень запасів природного газу в сховищах. В Україні в тому числі.

Таку думку висловив керівник напрямку LNZ Energo компанії LNZ Group Роман Кравець в інтерв'ю на Latifundist.com.

На його думку, навесні ціни на газ у відносному значенні дещо знизяться. Однозначно. Проте, який це буде рівень в абсолютних показниках, поки важко спрогнозувати.

«Якщо під газовою кризою розуміти різке зростання цін, то сьогодні цей тренд простежується на всіх сировинних ринках. Зросли ціни на нафту, вугілля, зернові культури тощо. Але для трейдингових компаній, тобто і для LNZ Energo, загалом немає ніякого значення, зростає ціна на ринку чи ні. Змінюється лише стратегія закупівель та продажів певних продуктів», — розповів він.

Роман Кравець акцентував, що у зростаючого ринку є свої недоліки. Це зменшення купівельної спроможності клієнтів та збільшення розміру оборотного капіталу, необхідного для проведення закупівель. Він вважає, що це — тимчасові складнощі.

«У будь-якого негативного тренду є свій життєвий цикл — рано чи пізно він змінюється на позитивний. І останнє стрімке падіння цін на газ в Європі це ще раз підтвердило», — розповів він.

Нагадаємо, що отримати знижку на газ зможуть молочники, хлібопекарі, виробники яєць, курятини та олії. 5 січня Мінагрополітики прийняло указ, яким затвердило список компаній, що зможуть отримувати природний газ внутрішнього видобутку за зниженою націнкою 25%.

Виконано за допомогоюDisqus