Виробникам соціальних продуктів встановили порядок газових аукціонів

Уряд затвердив порядок проведення спеціальних торгів природним газом для виробників соціально значущої продукції.

Про це пише пресслужба Міністерства економіки України.

Повідомляється, що відповідну постанову прийняли 12 січня на засіданні Уряду. Ця постанова зобов’язує газодобувні компанії реалізувати на біржі 20% газу, видобутого в Україні у період дії карантину, а стартова ціна повинна відповідати ціні природного газу власного видобутку до врахування рентних платежів. Проте ціна на паливо може включати постачальницько-збутову надбавку не більше 24%.

«Згідно з постановою, продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу природного газу, яка буде максимальною для укладання біржової угоди по кожній з заявок не пізніше, ніж за чотири години до початку проведення торгової сесії. У випадку невиконання цієї вимоги, стартова ціна продавця буде визначена як гранична», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на спеціальні аукціони будуть допускати виробників соціальних продуктів, що входять до списку Мінагропроду, а також трейдери, які мають укладені договори з даними компаніями. Для забезпечення чесної конкуренції, торги відбуватимуться в умовах анонімності.

«Ці тимчасові заходи регуляторного впливу спрямовані на підтримку вітчизняних підприємств, які є виробниками продовольчих товарів істотної соціальної значущості та спрямовані на підтримку їх роботи та недопущення стрімкого зростання цін на харчові продукти першої необхідності», — повідомляють в пресслужбі міністерства.

Нагадаємо, експерти вважають введення в Україні продуктових талонів це оптимальний шлях при інфляції. Якщо тенденція зростання цін продовжиться, Україна може звернутися до сценарію запровадження «продуктових чеків». 

Виконано за допомогоюDisqus