Потенційна девальвація гривні є найбільшою загрозою для покупців мінеральних добрив — Рубан

Обсяг операцій на Новорічні та Різдвяні свята на українському ринку мінеральних добрив був мінімальним — аграрні компанії не поспішали купувати нові партії добрив.

Таку думку висловив директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан в щотижневому огляді ринку добрив для Latifundist.com.

За його словами, виробники та трейдери переважно були забезпечені планами на відвантаження продукції як мінімум до середини січня 2022 р.

Приведена вартість газу на європейських хабах до кордону України

«Слідкуючи за динамікою цін на газ в Європі покупці очікували зниження цін на азотні добрива, але цього прогнозовано не відбулося. Як зазначалося раніше, вплив газового ринку на оперативні ціни добрив — переоцінений. В той же час є фактор, який здійснює прямий вплив на українські ціни добрив. Це девальвація гривні. Вона прямо впливає як на ціни імпортованих добрив, так і на ціну сировини для українських хіміків», — наголосив експерт.

Сергій Рубан повідомив, що станом на 12 січня 2022 р. ціни на добрива в Україні майже не змінилися. Відмічене зростання цін на карбамід і КАС. Але динаміка на ці та інші добрива, за словами експерта, продемонструвала висхідний тренд швидше за рахунок скорочення пропозиції продукції в «нижній» частині цінового коридору.

Читати за темою: Роман Кравець: Не відкладайте закупівлю добрив у «довгий ящик»

«Тобто обсяг пропозиції «дешевих» добрив на початку січня скоротився. Якщо девальвація гривні триватиме і надалі — ріст цін може відновитися в усіх сегментах мінеральних добрив. Окремо варто сказати про карбамід і аміак. На світовому ринку ціна на карбамід скоротилася на 20 доларів за тону з середини грудня 2021 р.», — прокоментував директор з маркетингу UMF.

Сергій Рубан акцентував, що за умови збереження цієї тенденції — наприкінці січня, карбамід разом з сульфатом амонію, може стати найбільш вигідним для придбання азотним добривом.

Повідомляється, що ціна на аміак на світовому ринку навпаки зростає. З середини грудня 2021 р. цей ріст склав понад 10%. На цьому тлі у світових виробників азотних добрив з’явився вибір — виробляти селітру/карбамід/КАС чи просто продавати на ринок аміак.

Максимальна/мінімальна ціна на добрива станом на 12 січня 2022 року

Читати за темою: Сергій Борисов: Не варто очікувати зниження цін на агрохімію навесні

Нагадаємо, що ризиком майбутнього сільськогосподарського сезону є здорожчання та дефіцит добрив. Через дорогий газ мінеральні добрива вже підскочили на 35%. І є загроза, що аграрії будуть спроможні придбати лише 30% від необхідного обсягу добрив.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus