Прайси на ринку зерна: слабкий попит змусив падати ціни на пшеницю

Минулої п'ятниці ціни на українську та російську пшеницю продовжували падати на тлі слабкого попиту. Навіть закупівлі Іраном російської пшениці та Алжиром української пшениці не підтримали ціни.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

Зазначається, що на українському ринку ціни на пшеницю також різко впали під тиском ослаблення гривні по відношенню до долара.

Пшениця на європейському ринку продовжувала падати на Euronext в умовах недостатньої експортної активності та чергового ризику бойкоту французького походження Алжиром під час останнього тендеру.

«Проте, експортна активність до Марокко, схоже, зберігається. Алжир мав закупити близько 600 тис. т зерна необов'язкового походження. Вибране походження може бути з Аргентини та Чорноморського басейну, незважаючи на хорошу конкурентоспроможність французького походження. Дипломатичні відносини залишаються джерелом напруженості», — прокоментували аналітики Agritel.

Крім того, на міжнародній арені також можна відзначити закупівлю Південною Кореєю 198 тис. т кукурудзи і 50 тис. т фуражної пшениці, ймовірно, з Австралії.

Зазначається, що трейдери зернового ринку зосереджені на погодних умовах у Південній Америці: в Аргентині підтверджено дощі. За оцінками Safras, виробництво соєвих бобів у Бразилії складе 132,3 млн т, а кукурудзи — 115,64 млн т.

«Ріпак продемонстрував вражаюче зростання у п'ятницю, але все ще в умовах крайньої волатильності, чому також сприяло закриття лютневих опціонів минулої п'ятниці. Канола, навпаки, втрачала позиції. Індонезія проведе випробування біодизеля, виготовленого із 40% пальмової олії», — прокоментували аналітики.

У п'ятницю в Чикаго ціни на кукурудзу, за словами експертів, залишалися високими, тоді як ціни на пшеницю та сою відступили. Перспектива дощів в Аргентині на початку цього тижня чинила тиск на ціни і спонукала низку трейдерів, особливо фінансових, зафіксувати прибуток за своїми довгими позиціями. У соєвих бобах уповільнюється експортна активність, особливо з Китаю.

«Що стосується кукурудзи, ринок виявлятиме обережність доти, доки не стануть відомі умови посадки в Бразилії сафріньї. Крім того, невизначеність ускладнює наміри щодо посадки в США, особливо у зв'язку зі зростанням цін на добрива.

Ціна на пшеницю в Чикаго падає через недостатню конкурентоспроможність американських сортів на міжнародній арені.

Зазначається, що сьогодні ринки США закриті через святкування Дня Мартіна Лютера Кінга.

Нагадаємо, що з урахуванням низки змін, що відбулися з листопадового звіту IGC, прогноз світового виробництва загального обсягу зерна (пшениці та фуражного зерна) у 2021/22 МР знижено на 1 млн т, до 2 286 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus