Аграрії вже активно торгують майбутнім врожаєм, але неохоче реалізують залишки старого — брокери

Учасники аграрного ринку переживають екватор маркетингового сезону 2021/22. Основними питаннями для виробників залишаються: реалізація залишків врожаю 2021 р. та рішення щодо входження у форвард — продаж майбутнього врожаю 2022 р.

Про це брокери компанії SPIKE BROKERS розповіли в коментарі для Latifundist.com

Зазначається, що на сьогодні вже активно торгується новий врожай, а ось ситуація із старим — протилежна. В умовах стрімкої девальвації гривні виробники надають перевагу реалізації залишків врожаю 2021 р. переважно під конкретні потреби у грошах.

«Нестабільність курсу гривні приносить певну невизначеність у ціноутворення, як для покупців, так і для продавців. Продавці стримують продаж, сподіваючись на продовження росту ціни на їхню продукцію у гривні. Покупці припускають, що гривня може укріпитися і неохоче піднімають ціни», — прокоментували в SPIKE BROKERS.

Брокери наголосили, що через сезонність ціноутворення міндобрив виробники, обмежені у часі та пропозиції, активно застосовують, використовуючи торговий сленг, арбітражний метод. Тобто одночасно реалізують майбутній врожай, і купують для нього добрива.

Щодо реалізації нового врожаю, експерти акцентували, що більшу ціну отримали ті, хто швидко повернувся в торги після свят. Крім того, перші форварди у цьому році виробники, клієнти компанії SPIKE BROKERS, здійснили відразу після Нового року ще 4 січня.

«У щоденних ринкових звітах настрою ринку у Telegram-каналі компанії станом на 4 січня було зафіксовано ціну на врожай пшениці 2022 р. з поставкою у серпні-вересні на рівні $282/$277/$267 СРТ порт. У той час вже 14 січня брокери проторгували пшеницю з поставкою у серпні за $272/$269/$252 СРТ порт», — розповіли в компанії.

Експерти акцентували, що найбільш цікавими для реалізації майбутнього врожаю на сьогодні є пшениця, кукурудза і ріпак, останні котирування яких були на рівні $265-275 за пшеницю з поставкою у серпні 2022 р., $240 за кукурудзу з поставкою у листопаді-грудні, $615 за ріпак з поставкою у серпні 2022 р.

Загалом, на думку брокерів, як для старту нової програми форварду, ціни дуже непогані. І головне питання зараз — яка буде динаміка та чи втримаються  поточні рівні.

«У цілому, варто відзначити, що в атмосфері нестабільності і невизначеності виробники демонструють дисциплінований і методичний підхід щодо реалізації своєї продукції, як старого врожаю так і щодо форвардних контрактів», — підкреслили в SPIKE BROKERS.

Нагадаємо, що у 2022 р. тенденція зростання цін на ресурси збережеться, що підтверджується цінами на газ, розривом ланцюжків поставок та стрибком логістичних витрат. Вплив різних ринків один на одного стає більш відчутним — наприклад, кореляція між ринком ресурсів/технологій та ринком зерна.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus