Озимі показали високу життєздатність рослин озимих — до 92-98%

Озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою та мають добру регенераційну здатність.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Зазначається, що згідно із даними моніторингу, проведеного спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в областях встановлено, що у посівах озимої пшениці та ріпаку заселення мишоподібними гризунами становило 12-61%, за середньої чисельності 1-3, осередково 4 жилих колоній на гектар у господарствах Запорізької області.

Додається, що для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі і за експрес-методами, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в рекомендовані строки, засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, тритикале та жита (відростають 92-98% рослин).

«Рослини перебувають у фазах 3-й листок — кущіння, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Луганська, Хмельницька, Черкаська обл.)», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що за оперативною інформацією, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби, станом на 27 січня 2022 року для захисту рослин проти мишоподібних гризунів в областях оброблено:

  • озимі зернові культури — 437 тис. га;
  • озимий ріпак — 186 тис. га.

Нагадаємо, Україна готова експортувати зернові та олійні культури до Азербайджану. Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує діалог з Азербайджанською Республікою щодо експортного потенціалу української агропродукції.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus