Ринок українських зернових: пшениця та кукурудза знизилися в ціні, ячмінь — стабільний

Станом на 1 лютого, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшились на $2 за т проти минулої п’ятниці — до $308 та $307 з т. У гривневому еквіваленті зниження відбулось на 50 грн.

Про це повідомили аналітики компанії G.R. Agro.

За словами експертів, ціни на українську пшеницю все ще продовжують находитись під тиском на фоні політичної напруженості між Україною та Росією. Також спостерігаються негативні сигнали зі сторони CBOT, через те, що дощі в США можуть покращити ситуацію з посухою.

Згідно з повідомленням, 28 січня єгипетський GASC закупив 420 тис. т пшениці з яких: 180 тис. т української з середньою ціною $327 за т С&F (-$8 за т проти покупки 29 грудня); 120 тис. т російської з середньою ціною $329,4 за т С&F (-$17,5 за т проти покупки 29 грудня) та 120 тис. т румунської з середньою ціною $329,65 за т C&F (-$11,3 за т проти покупки 29 грудня).

Крім того, Туніс оголосив тендер на 100 тис. т пшениці з постачанням 25 березня–25 квітня, який відбудеться 2 лютого.

«Попит на пшеницю нового врожаю залишається обмеженим. 1 лютого Йорданія закупила 60 тис. т пшениці нового врожаю за ціною $326 за т C&F з постачанням у другій половині серпня», — розповіли в G.R. Agro.

Експерти наголошують, що у випадку продовження сприятливих погодних умов для нового врожаю пшениці у Причорномор’ї та Європі можливий додатковий тиск на ціни.

«Також розвиток цін буде залежати від поведінки Росії щодо формули розрахунку експортного мита. Росія може розглянути зміну формули експортного мита після 15 лютого для полегшення умов для фермерів і трейдерів», — наголосили в компанії.

Зазначається, що на експортному ринку фуражної пшениці спостерігається знижувальна тенденція цін попиту CPT глибоководні порти на фоні цінотворення на сусідніх ринках. За прогнозами подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Також станом на 1 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшились на $1 за т проти минулої п’ятниці — до $272 за т, на фоні ослаблення пшеничного ринку. На минулому тижні бразильська компанія AgRural повідомила, що темпи збирання першого врожаю кукурудзи в Бразилії склали 14% від прогнозу (проти 2% на той самий період у минулому році), а динаміка посіву другого врожаю досягла 14% (проти 1,5% на той самий період у минулому році).

«Велика кількість пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT. У той час, як погіршення стану врожаю у Південній Америці виступає на руку експортерам з США та України і підігріває ціни на базисі FOB. Оголошення тендера турецьким TMO на закупівлю 325 тис. т кукурудзи, який відбудеться 8 лютого з постачанням 25 лютого–15 березня, може підтримувати ціни», — прогнозують експерти.

Зазначається, що ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України залишились на рівні минулої п’ятниці — $278 за т. Експерти акцентують, що обмежена кількість пропозицій утримує ціни незмінними. З початку експортного сезону та станом на 26 січня Україна експортувала 5,41 млн т ячменю (+1,5 млн т у порівнянні з минулим роком), що є 90% від прогнозу WASDE.

В G.R. Agro прогнозують, що додатковий попит на ячмінь може створити тендер, який оголосив Туніс. Країна планує закупівлю 75 тис. т ячменю з постачанням 10 березня–15 квітня, а тендер відбудеться 2 лютого.

Нагадаємо, що імпорт української пшениці до Туреччини минулого року зріс до рекордного рівня, оскільки високі експортні мита, накладені на постачання російської пшениці, та макроекономічні проблеми змусили країну шукати інші альтернативи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus