Нардепи планують подати до ВР законопроєкт про зниження ставки ПДВ до 0% — Чайківський
Зменшення ПДВ до нуля в Україні для виробників харчів та загалом аграріїв — це боротьба уряду за те, щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені в країні. Відтак, нардепи планують подати законопроєкт до ВР про зменшення ставки ПДВ на продукти харчування.
Таку думку висловив секретар аграрного комітету, народний депутат Іван Чайківський в матеріалі «Іван Чайківський: На молоко, яйця, хліб, м'ясо, масло та овочі потрібно знизити ставку ПДВ до нуля» на AgroPolit.com.
За його словами, треба допомогти виробникам валового внутрішнього продукту для внутрішнього ринку. Окрім доступних продуктів для українців, така підтримка — це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту та, зрештою, продовольча безпека України.
Читати по темі: Нардеп розповів, чого чекати сектору АПК в 2022 році
Він додає, що уряду сьогодні слід працювати над тим, щоб в магазинах купували українські товари і вони там обов’язково були. Відтак, партія«За майбутнє» найближчим часом підготує і подає до Верховної Ради законопроєкт про зменшення ставки ПДВ на продукти харчування і зрівняння її з європейським показником.
«Ми не можемо бути сьогодні білою вороною: конкурувати зі світом, маючи вищі податки, ніж інші виробники», — каже Іван Чайківський.
За словами нардепа, необхідно зменшити ставку ПДВ для продуктів харчування до 0%. А за пів року встановити її до 7% на весь ланцюжок виробництва готової харчової продукції. Він додає, що можна зупинитися на ставці ПДВ в 0%, але тоді це чітко треба прописувати на весь виробничий ланцюг (ставка має стосуватися виробника сировини та її переробника), щоб кінцева ціна продукту на прилавках магазинів зменшилася на ці 20% ПДВ
«Наше головне завдання — щоб на полицях магазинів продукти подешевшали на 20%. Це покращить купівельну спроможність громадян та конкурентоспроможність нашої агропродукції на зовнішніх ринках», — зазначає він.
Іван Чайківський акцентує, що першочергово треба знизити ставку ПДВ на соціальні продукти (молоко, яйця, хліб, м'ясо, масло) та овочі.
«Чому сьогодні на яблуко не знизити ПДВ до нуля? Чому не зробити нуль на усю зелень? Хіба виробники чи державний бюджет від цього сегменту отримують надприбутки? Ні. Але ми бачимо, як на них зростають ціни», — підсумував він.