Депутати представлять бізнесу законопроєкт про запровадження ставки ПДВ 0% на продукти харчування

Завтра, 17 лютого 2022 року, Торгово-промислова палата України спільно з народними депутатами України збирає лідерів та експертів агропродовольчої галузі для дискусії щодо спільного бачення подальших кроків представників влади та бізнесу.

Про це пише AgroPolit.com з посиланням на організаторів події.

Повідомляється, що під час круглого столу презентують законопроєкт про запровадження нульової ставки ПДВ для продуктів харчування.

Тема заходу: «Збереження конкурентоспроможності української агропродовольчої продукції в умовах запровадження на території ЄС нульової ставки ПДВ на харчові продукти з 1 липня 2022 року». «Круглий стіл» відбудеться 17 лютого о 15.00 у Торгово-промисловій палаті України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, зала «Колізей»).

За словами організаторів, мета «круглого столу» — почути думки аграріїв, виробників харчових продуктів та експертів, з урахуванням досвіду ЄС проаналізувати законодавчу ініціативу депутатської групи «Партія «За майбутнє» № 7023 про зниження до 0% ПДВ на продукти харчування в Україні.

«Ми ініціюємо зараз проведення великого національного круглого столу, в місті Києві у четвер. Ідея така: обговорити сам законопроект — всі його плюси і можливі мінуси. Крім того, на зустрічі ми ще раз пройдемося по висновках і рекомендаціях, які ми отримали у регіонах від науковців, податкових фахівці та виробничників», — зазначив один з ініціаторів заходу, народний депутат Іван Чайківський.

За його словами, було багато різної критики щодо ініціативи, бо нардепи технічно не конкретизували в законопроекті, які саме продукти харчування мають підпадати під 0% ПДВ. Під час події це уточниться, бо ще багато спеціалістів думають, що запровадження нульового ПДВ, в тому числі й на сировину, наприклад, на експортну кукурудзу.

«Ми ж хочемо 0% ПДВ запровадити на сировину, яка безпосередньо виробляється і переробляється в Україні, з якої роблять продукти харчування», — каже Іван Чайківський.

Нардеп додав, що нульова ставка ПДВ має бути на всі продукти харчування, які стоять на полицях магазинів, проте про спиртні напої чи напої з малим вмістом алкоголю мова не йде.

Серед ключових спікерів події:

До участі запрошуються: представники аграрного бізнесу, підприємці, науковці, експерти в галузі аграрного та податкового права, народні депутати України, представники органів державної влади.
Контактний телефон для додаткової інформації та акредитації ЗМІ: (050) 381 04 33 Анна Козачок, дирекція корпоративних комунікацій ТПП України.

Нагадаємо, до ВРУ подали законопроєкт про нульову ставку ПДВ на продукти харчування.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus