Світові ціни на рослинні олії у січні досягнули історичного максимуму

Середнє значення Індексу цін на олії The Food and Agriculture Organization (FAO) у січні склало 185,9 пункту, на 7,4 пункту (4,2%) перевищивши показник минулого місяця та досягнувши історичного максимуму.

Про це повідомляється у звіті FAO.

За словами аналітиків, таке зростання пояснюється підвищенням котирувань пальмової, соєвої, рапсової та соняшникової олії.

«Після нетривалого зниження світові ціни на пальмову олію в січні знову почали зростати, переважно під впливом побоювань у зв'язку з можливим скороченням експортної пропозиції в Індонезії, яка є головним світовим експортером пальмової олії, а також через низькі обсяги виробництва в ключових країнах-виробниках», — прокоментували в FAO.

Зазначається, що світові ціни на соєву олію також відновилися, чому сприяли активні імпортні закупівлі, зокрема, з боку Індії.

«Щодо цін на ріпакову та соняшникову олії, то їх зростання було зумовлене, відповідно, подальшим скороченням пропозиції та підвищенням світового імпортного попиту», — наголосили експети.

У FAO акцентували, що збільшенню світових котирувань рослинних олій також сприяло зростання цін на сиру нафту.

Також зазначається, що середнє значення Індексу продовольчих цін FAO у січні 2022 р. склало 135,7 пункту, що на 1,5 пункту (1,1%) вище за рівень грудня 2021 р. Зростання індексу у січні було зумовлене підвищенням підіндексів цін на олії та молочну продукцію, яке частково компенсувалося зниженням цін на цукор, зафіксованим другий місяць поспіль.

Нагадаємо, що агрохолдинг МХП, засновником якого є Юрій Косюк, у 4 кварталі 2021 р. скоротив продаж соняшникової олії на 4% до 79,48 тис. т у порівнянні з результатами аналогічного періоду 2020 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus