В дунайських портах в 4 рази виросли ціни на перевалку вантажів — радник МВС

Через блокаду українських морських портів військами рф ціна перевалки вантажів в дунайських портах за місяць виросла в три-чотири рази.

Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко на своїй сторінці в Facebook

За його словами, порти Ізмаїл та Рені до лютого 2022 року не мали великого попиту та ставка перевалки була на рівні $5-6 т, вартість флоту по маршруту до Констанци (Румунія) $9-10 т. 

Радник міністра уточнив, що з початком війни ціна на послуги перевалки зросла до $12 т, та кожні 5 днів збільшувалася. Спочатку ціна трансформувалася в євро, потім ціна у квітні зросла до $15 т, травень вже номінували по $20 т. Вартість флоту зросла в середньому в три-чотири рази.

«Збільшення в чотири рази — це вже не ринок, а шантаж. Ми говоримо про важливість експорту, але, на жаль, все це перетворюється в можливість заробляти одиницям, а не в можливість хоч якось підтримати економіку», — зауважив Вадим Денисенко.

Нагадаємо, що уряд планує встановити держрегулювання цін на перевалку зерна, якщо компанії не почнуть адекватно реагувати та повернуться до нормальних ринкових ставок.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus