Високу врожайність допоможе отримати дослідження добрив та ґрунту — думка

Незабаром початок весняних робіт, і кожен аграрій вже планує бюджет на вирощування культур в новому агросезоні. Крім того, якщо вартість певних ресурсів коливається в межах допустимого, то частка витрат на основні добрива за останній рік суттєво зросла.

Про це повідомляють спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

Тому для оптимізації виробничих витрат і максимальної віддачі витрачених коштів науковці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують провести комплекс досліджень, які стануть у пригоді для прийняття правильного рішення.

Науковий співробітник «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков акцентував, що найперше та обов’язкове дослідження напередодні посівної кампанії — це дослідження ґрунту. Основні показники, яким слід приділити увагу, — вміст елементів живлення в доступній для рослин формі, а також кислотність ґрунту.

«Завдяки цим дослідженням визначається потреба обраних для вирощування культур в добривах та їх форми. Додаткові показники для дослідження ґрунту доцільно обирати з огляду на культуру, що буде вирощуватися в поточному році: адже збалансоване застосування макро- та мікроелементів допоможе максимально розкрити потенціал сорту чи гібриду і отримати максимальний врожай», — прокоментував експерт.

Фахівець відзначає, що одним дослідженням ґрунту обмежуватись не варто. Адже навіть якщо ви визначили, чого не вистачає ґрунтам господарства і запланували внесення відповідних добрив, саме останні можуть стати «слабкою ланкою» у битві за врожай.

«Наступним логічним кроком є лабораторне дослідження закуплених добрив. Якщо ж ви тільки плануєте купувати добрива — неодмінно впевніться в їх якості перед придбанням. Необхідно перевірити загальний вміст елементів живлення в конкретних добривах і, що не менш важливо, їх доступну кількість для рослин. Завдяки отриманим результатам коригуються норми внесення, а також стає можливим більш раціональне застосування добрив в полях, залежно від рН ґрунтів», — консультує Сергій Сальніков.

Однак, захопившись підготовкою до посіву ярих культур, не забудьте й про потреби озимини, нагадує експерт. Для забезпечення повноцінного збалансованого живлення озимих культур він рекомендує запланувати дослідження ґрунту на вміст NO3 та NH3, тобто легкозасвоюваних сполук азоту. На основі отриманих даних можна з легкістю скоригувати систему живлення господарства. Таким чином, при дотриманні рекомендацій, які надаються на основі досліджень, на кожну витрачену гривню аграрій може отримати декілька додаткових сотень прибутку.

Нагадаємо, що невизначена ситуація на світовому ринку добрив — світові ціни дещо знизилися після піку в листопаді-грудні 2021 р. До весняної посівної буде корекція цін на мінеральні добрива, але наскільки глибокою вона буде, ніхто не знає. Проте однозначно буде спостерігатись зниження ціни.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus