Пожежі в Австралії знищили 60 тис. га сільськогосподарських угідь

Через лісові пожежі на заході Австралії у деяких частинах пшеничного поясу знищено близько 60 тис. га сільгоспугідь, а інфраструктура на фермах — зруйнована.

Про це пише Grain Central з посиланням на дані урядових онлай-карт надзвичайних ситуацій Австралії Emergency WA.

Повідомляється, що пожежі переміщалися здебільшого через відкриті сільськогосподарські угіддя. Сильні та поривчасті вітри роздували вогонь у напрямку сільськогосподарських об’єктів. Вогонь також поширився на стерню, яка залишилася після озимих. Загалом пожежі, на данний момент, нашкодили близько 60 тис. га сільгоспугідь. 

Зазначається, що м’яка погода сприяла тому, що пожежні бригади зупинили поширення вогню в кількох штатах західної частини Австралії. Проте невдовзі очікується повернення спеки з максимальними температурами в діапазоні 35 °C-42 °C на переважній території пшеничного поясу.

«Пожежі знищили кілька ферм, будинків, підприємств і чагарникових заростей, а також через них людські життя попали під загрозу», — йдеться в повідомленні.

Додається, що пожежі вже знищили багато сільськогосподарських угідь та житлової власності. Проте втрати врожаю мінімальні там, де зернові зберігалися в зерносховищах та ангарах.

Нагадаємо, світова торгівля кукурудзою знизиться у зв'язку з падінням попиту з боку Китаю. Останній прогноз The Food and Agriculture Organization (FAO) за обсягом торгівлі зерновими у світі в сезоні 2021/2022 був збільшений у порівнянні з його грудневим значенням на 1 млн т і склав рекордні 481 млн т, що на 0,4% вище, ніж у сезоні 2020/2021.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus