Ціни на соняшник та ріпак в українських портах різко знизились

Станом на 10 лютого в українських портах відбулись незначні зміни в цінах зернових, а от вартість олійних з 9 лютого продовжує знижуватись.

Про це пише Kurkul.com з посиланням на дані ресурсу Zernotorg.ua.

Зазначається, що ціни на основні с/г культури, оприлюднені у новині, наведені на основі даних CPT — умов доставки до воріт порту. Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться в Одеській та Миколаївській областях.

Читати за темою: Без зайвих ілюзій. Що принесе ЗВТ між Україною і Туреччиною?

Так, за словами експертів, різко знизилась ціна на соняшник та ріпак. Зазначається, що соняшник в портах Одещини подешевшав на 250 грн за т, а ріпак на 200 грн за т. Вартість сої в Миколаївському порту не змінилась і залишилась на рівні 17 850 грн за т.

За словами експертів, пшениця 2 класу в Миколаївському порту подорожчала на 15 грн за т, а в портах Одеської області — на 35 грн за т. Вартість кукурудзи зросла відповідно на 25 грн за т та 50 грн за т до позначок 8 525 грн за т та 8 575 грн за т.

Нагадаємо, що 3 лютого Україна підписала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною, одним із головних торговельних партнерів, що спричинило інформаційну бурю на ринку сільськогосподарської продукції. З цим ще потрібно детально розібратися, але зараз активно обговорюється нульовий експорт насіння соняшнику.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus