Країни MENA шукатимуть альтернативу Україні в поставках зерна — Сакер

Хазем Сакер, cтарший трейдер Promising International Trading Co. DMCC (ОАЕ)
Хазем Сакер, cтарший трейдер Promising International Trading Co. DMCC (ОАЕ)
Джерело фото: Latifundist.com

Єгипет вивчає інші можливі джерела для імпорту пшениці та захисту своїх стратегічних запасів у зв'язку з геополітичною кризою в Україні, що посилюється ймовірним вторгненням Росії.

Таку думку висловив старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC (ОАЕ) Хазем Сакер в коментарі для Latifundist.com.

За його словами, влада країн MENA має в пріоритеті збереження свого стратегічного запасу продовольства, тому що в регіоні присутня система субсидування для більшості населення. Трейдер зазначив, що понад 80% зернових, олійних, та продуктів переробки олійних культур  країни MENA імпортують саме з Чорноморського регіону.

«Новини про потенційне вторгнення Росії в Україну є тригером для пошуку інших джерел імпорту продовольства в регіон. Крім того, частка Росії та Укрїни в імпорті країн MENA значно зросла», — каже він.

Нагадаємо, що уряд Єгипту вивчає можливість диверсифікації джерел імпорту пшениці для захисту своїх стратегічних запасів та досліджує хеджування проти зростання цін на сировинні товари. Вторгнення Росії в Україну може призвести до перебоїв у постачанні зерна з Чорноморського регіону, що підштовхне ціни вгору.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus