Кризова ситуація в Чорноморському регіоні укріплює ціни на пшеницю

Ф'ючерси на пшеницю в Чикаго зросли майже на 2% у понеділок, оскільки побоювання з приводу постачання з провідного регіону Чорного моря, що експортує, підтримали ціни.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що соєві боби також зростають другу сесію поспіль, оскільки ціни підтримуються побоюваннями щодо того, що суха погода знижує виробництво у ключових постачальників із Південної Америки. Найбільш активний контракт на пшеницю на торговій біржі Чикаго (CBOT) додав 1,9% до $8,13 за бушель , після того як на початку сесії він піднявся до найвищого з 26 січня рівня в $8,14 за бушель.

Крім того, соєві боби виросли на 0,4% до 15,89-1/2 за бушель, а кукурудза додала 0,8% до $6,56 долара за бушель.

«Ф'ючерси на пшеницю зростають на тлі збільшених побоювань, що Росія може вторгнутися в Україну та порушити постачання зерна з Чорноморського регіону, ключового регіону для експорту. Вашингтон закликав усіх громадян США залишити країну протягом 48 годин», — говориться в повідомленні.

Що стосується ринку сої, то консалтингова компанія Safras & Mercado, що спеціалізується на агробізнесі, стала останнім приватним прогнозистом у Бразилії, який знизив свій прогноз урожаю на 2021/2022 через суху погоду. Компанія прогнозує врожай на рівні 127,1 млн т, що на 5 млн т менше ніж у січні.

Зазначається, що підвищенню цін сприяє зростання експортних продажів соєвих бобів із США до Китаю.

Експортери повідомили про продаж 108 тис. т американських соєвих бобів для постачання до Китаю, 30 тис. т американської соєвої олії для невідомих країн та 128 тис. т американської кукурудзи для Японії, 

«Урожай сої в Парагваї може скоротитися на 50% до 5 млн. тонн, що стане найнижчим показником за останнє десятиліття через посуху, що вразила регіон», — повідомив міністр сільського господарства та тваринництва Парагваю Сантьяго Бертоні.

Нагадаємо, що напруженість у відносинах між Росією та Україною, двома найбільшими експортерами пшениці, посилила невизначеність на ринку, тоді як уряд працює над низкою захисних заходів. Державне агентство із закупівлі продовольства Єгипту GASC працювало над диверсифікацією джерел пшениці і в листопаді затвердило латвійську пшеницю як нове джерело імпорту.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus