Відкрита система залізниці дозволить планувати навантаження на всі зернові інфраструктури — думка

Залізнична логістика України потребує створення відкритої інформаційної системи, що дозволить рівномірно планувати навантаження на інфраструктуру перевезень (станції, колії, елеватори та порти) та в якій можуть взаємодіяти перевізники всіх форм власності.

Таку думку висловив експерт ринку логістики, член логістичного комітету ЄБА та радник голови правління «Укрзалізниці» Юрій Щуклін, повідомляє пресслужба GOLUBi GROUP.

За словами експерта, відсутність доступу учасників логістичного ланцюжка до даних про провізну спроможність залізниць та навантаження на інфраструктуру перевезень періодично призводить до збільшення кількості покинутих поїздів, що негативно впливає на всіх учасників ринку перевезень.

«Ця проблема тягне за собою ланцюжок негативних явищ для логістики та для зернового ринку. Є передумови тренду зростання цін, попри профіцит зерновозів, тому що вагони не їдуть і не виконують нормативний оборот», — каже експерт.

На його думку, чинна система організації перевезень не дозволяє так взаємодіяти всім учасникам логістичного ланцюжка, щоб бачити можливості один одного. Учасники перевізного процесу планують свої дії без урахування дій інших сторін та можливих наслідків. Тому виникають ситуацій, коли заплановані перевезення неможливо фізично виконати.

Зазначається, що вантажовідправники зазнають втрат через зростання ставок на вагони та несвоєчасне відвантаження продукції. У результаті все лягає на собівартість продукції.

Юрій Щуклін наголосив, що розв'язанням проблеми є створення відкритої інформаційної системи, яка буде пов'язана з усіма інформаційними системами учасників перевезень: власників вантажів, трейдерів, власників стратегічної інфраструктури, тяги, рухомого складу, шляхів навантаження та вивантаження.

«Пропускні та провізні спроможності залізниці, елеваторів та портів мають свій граничний ресурс. Відкрита інформаційна система надасть можливість довгострокового планування навантаження на всі інфраструктури — а це елеватор, залізниця, порт, станція, портовий термінал», — акцентує експерт.

Він додає відкритій системі можна побачити ознаки майбутнього дефіциту ресурсу (наприклад, тягового рухомого складу та локомотивних бригад) та перенаправити цей ресурс із тих регіонів, де дефіциту немає.

Нагадаємо, Risoil може стати найшвидшим та найглибоководнішим терміналом. Компанія RISOIL планує вже в травні добудувати пірс, зведення якого йде по графіку. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus