Індія закупила рекордні 100 тис. т соєвої олії з США

Індійські трейдери уклали контракти на імпорт рекордних 100 тис. т соєвої олії зі США через зниження поставок з Південної Америки.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що традиційно Індія імпортує соєву олію з Аргентини та Бразилії, проте менший обсяг виробництва сої через засуху в цих країнах змусив індійських трейдерів шукати іншого постачальника.

Трейдери анонімно повідомляють про те, що Індія вже закупила судна соєвої олії за вигідними цінами. Також, ймовірно, закупить ще два судна найближчим часом.

Додається, що зниження врожаю в Аргентині та Бразилії змусили індійських покупців шукати й інші альтернативи, такі як соняшникова олія з Чорноморського регіону.

«Соняшникова олія дешевша, ніж пальмова та соєва, але деякі покупці скептично ставляться до поставок через геополітичну напруженість в регіоні», — каже виконавчий директор брокерської та консалтингової компанії Sunvin Group Сандіп Баджорія.

Зазначається, що на пошук іншого постачальника індійських трейдерів підштовхнуло, зокрема повідомлення від бразильського агентства Conab про скорочення виробництва сої на 2021/22 МР приблизно на 15 млн т.

Нагадаємо, аналітики IGC знизили прогноз світового виробництва зернових по продовольчій пшениці та фуражному зерну зменшено на 5 млн т до 2 281 млн т на 2021/22 МР. Серед основних причин — зменшення площ під кукурудзу через засуху в південній півкулі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus