В Індії зростає попит на українську соняшникову олію — трейдери

В Індії поліпшилася ситуація з попитом на соняшникову олію через вигідні знижки в порівнянні з іншими оліями, такими як пальмова та соєва олія. Трейдери повідомляють, що на ринку підвищилась купівельна активність.

Про це пише Agricensus.

За даними Agricensus, середня надбавка за соняшникову олію на базисі CIF India у порівнянні з соєвою олією оцінюється приблизно в $100 за т за березневими ф’ючерсами. У той час середня надбавка за соняшникову олію на базисі CIF India проти пальмової олії оцінюється приблизно в $70 за т за березневими ф’ючерсами.

«Нині соняшникова олія є найбільш конкурентоспроможною за ціною олійною. Попит на неї неухильно зростає, в основному завдяки сталому підвищенню цін», — повідомив індійський брокер Кумар Бромекс.

Зазначається, що останні дані відправок з Чорноморського регіону показують, що близько 120 тис. т соняшникової олії відправлено в Індію в кінці січня, а в лютому — ще 162 тис. т.

Повідомляється, що за даними Державної митної служби України, це найбільший обсяг експорту соняшникової олії відправлених з Чорного моря до Індії. Загалом з грудня 2021 року обсяг експорту олії сягнув близько 291 тис. т.

Додається, що внаслідок збільшення попиту з боку індійських покупців, ціни на українську соняшникову олію в Чорноморському регіоні почали зростати. Відтак ціни досягнули чотиримісячного максимуму минулої п’ятниці.

За повідомленнями трейдерів, учасники ринку дещо хвилюються за ймовірні порушення поставок чорноморських експортерів через ситуацію в регіоні та уважно стежать за останніми подіями.

Нагадаємо, Індія збільшить виробництво зернових та олійних. Аналітики очікують, що урожай зернових в Індії досягне рекордних 316 млн т у 2021/22 МР проти 310,74 млн т минулого року.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus