Озимі впродовж першої декади лютого знаходилися у зимовому спокої

Озимі культури впродовж першої декади лютого 2022 р.  знаходилися у стані зимового спокою.

Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».

За словами експертів, температурні умови минулої декади сприяли збереженню на полях льодяної кірки, яка утворилася у січні. На багатьох площах Полтавської та в окремих районах Чернігівської областей упродовж трьох, Сумської — трьох-чотирьох декад, тривало залягання притертої до ґрунту льодяної кірки товщиною від 4 до 14 мм, місцями у Сумській області — до 20 мм. Ступінь розповсюдження кірки становила від 20 до 90 % площі поля. В окремих районах Харківської області відмічалося утворення на полях льодяної кірки.

«З початку зими і станом на 10 лютого погодні умови для перезимівлі озимих культур в Україні в цілому складалися задовільно, що підтверджено результатами відрощування зразків зимуючих культур, взятих метеостанціями з полів 25 січня 2022 року. Рослини майже у всіх пробах відросли», — вказали в «Укргідрометеоцентрі».

За узагальненням результатів відрощування на посівах озимої пшениці в окремих районах Донецької (6% зразків), Луганської (5% зразків), Сумської (20% зразків) та Харківської (14% зразків) областей виявлено незначну зрідженість посівів - не більше 10 % загиблих рослин, що в межах природньої зрідженості. Лише в окремих районах Херсонської та Рівненської областей відрощування показало високу зрідженість озимої пшениці — від 21 до 50%. Це слаборозвинені з осені рослини, які увійшли в зиму у фазах сходів та 3-го листка.

Експерти зазначають, що у відрощених зразках озимого ячменю, озимого жита, озимого ріпаку та багаторічних трав зрідженості не виявлено.

Нагадаємо, що під урожай 2022 р. на зерно посіяно озимих культур на площі 7,7 млн га, що на 0,4 млн га більше у порівнянні до показника 2021 року. За даними НААН рослини озимих зернових культур перебувають у стані «кущіння» та глибокого зимового спокою. Стан перезимівлі озимих культур оцінюється як задовільний, за результатами прискореного відрощування загибелі рослин не спостерігалось.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus