Аграрії засіють всі землі на підконтрольних територіях і в межах безпеки, — Лещенко

Українські аграрії будуть засівати всі землі, які лише можна засіяти на підконтрольних територіях і в межах безпеки, підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, коментуючи питання забезпечення продовольчої безпеки країни та світу у зв'язку з воєнним вторгненням Росії.

«Мова не йде тільки про Західну Україну, мова йде про Центральну Україну і Південну. Аграрії — це дуже мужні, сильні і вольові люди, які навіть на окупованих територіях під прапором України йдуть в поля і сіють. Я більш ніж впевнений, що ми вирішимо питання продовольчої безпеки. Безумовно, Україна є гарантом для понад 400 млн людей по всьому світу з точки зору продовольства, але зараз для нас основний критерій — це забезпечення продовольством безпосередньо українського народу», — додав міністр.

Зокрема, про врегулюванню цін на паливо в Україні міністр зазначив, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт Уряду про скасування усіх акцизів на паливо в нашій державі та понизила ставку ПДВ до 7%. Крім того, Уряд сьогодні ухвалив рішення щодо вимог до класу палива Євро-5 та Євро-4 з метою розширення питомої ваги імпорту дизпалива в першу чергу для сільськогосподарських потреб.

«Також для підтримки аграріїв Уряд запроваджує максимальну дерегуляцію та спрощення усіх механізмів, пов’язаних із постачанням пестицидів. Ми врегулювали питання мобілізації, забезпечення усіма необхідними засобами, скасували обов’язкову реєстрацію сільгосптехніки. Запровадили програму кредитної ставки до 0% на поповнення оборотних коштів на піврічний період через компенсацію державними та комерційними банками відповідної відсоткової ставки. Для цього передбачено 25 млрд грн у Фонді часткового гарантування кредитів», — пояснив Роман Лещенко.

Нагадаємо, що МінАПК та УЗ формують коридори для забезпечення посівної кампанії 2022 в Україні.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus