В Україні розпочалась посівна кампанія ярих культур 2022

Аграрії Одеської області розпочали сівбу ярих культур, станом на 22 березня засіяно ярого ячменю 30 тис. га площ із 750 тис. запланованих, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства України.

На Миколаївщині продовжують підживлення озимих культур, та розпочинають сівбу гороху. За даними облдержадміністрації, насінням аграрії забезпечені на 70%, сільгоспвиробники Одеської області забезпечені насінням на майже на 80%, засобами захисту рослин та пальним — відповідно на 62% і 46%.

Раніше повідомлялося, що Кабмін запустив комплексну програму підтримки аграріїв. Зокрема, впроваджується кредитування аграріїв з обмеженням оброблюваних угідь до 10 тис. га, змінено оподаткування, згідно з яким агровиробники сплачуватимуть лише податок у розмірі 2% від обігу тощо.

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

«Дозволено введення в обіг бензину та дизельного пального екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників», — підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Крім того, скасовано акциз на пальне та знижена ставка ПДВ з 20% до 7% (№7137-д).

Також Уряд спростив умови їх перевезення автомобільним транспортом. Продовжено також строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування.

«Спрощується виключно процес отримання ліцензії — усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів й добрив буде дотримано на належному рівні», — підкреслив Міністр.

Щоб забезпечити потреби аграрної галузі, Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/. Міністр закликав аграріїв якнайшвидше пройти анкетування та озвучити потреби, щоб прискорити забезпечення посівної.

Нагадаємо, аграрії Одещини засіяли восени озимих зернових культур 983 тис. га і вже провели на майже 80% угідь весняне підживлення рослин. Торік хлібороби Одещини зібрали рекордний урожай зернових — 5,2 млн т.

Нагадаємо, що у разі прийняття ВРУ законопроекту №7178 аграріям буде спрощений доступ до оренди сільгоспземель, які належать державі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus