Парламент дозволив орендувати землі без проведення онлайн аукціонів

24 березня 2022 року Верховна рада Україна внесла зміни до Земельного кодексу, відповідно до яких передача в оренду сільськогосподарської землі державної та комунальної власності здійснюватиметься без проведення онлайн аукціонів. 

Про це повідомляє пресслужба «‎Прозорро.Продажі».

Зазначається, що таке рішення парламент ухвалив для прискореної передачі сільськогосподарських земель, щоб встигнути провести посівні роботи на тих територіях України, де це можливо. 

Читати також: Скільки площ Україна не зможе засіяти навесні 2022 і скільки врожаю недоотримає? Прогнози та аналітика.

В повідомлені йдеться, що протягом дії воєнного стану такі землі можуть передаватися в оренду лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою строком на 1 рік без права продовження. На час воєнного стану оголошення повторних чи нових аукціонів з оренди с/г землі державної та комунальної власності забороняється. Відповідно такі аукціони в системі Прозорро.Продажі органи місцевого самоврядування та держава зможуть оголошувати після завершення воєнного стану. 

Додається, що онлайн аукціони з оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності, що були оголошені раніше і ще не відбулися до набрання чинності цих змін вважатимуться скасованими. Водночас землі не с/г призначення державної та комунальної форми власності (в обов‘язковому порядку), а також аукціони з продажу землі с/г призначення приватної форми власності (за бажанням) і далі мають проводитись із використанням електронної торгової системи (ЕТС) «Прозорро.Продажі». 

Також нові зміни не стосуються тих аукціонів з оренди сільськогосподарських земель державної та комунальної власності, які вже відбулися і зараз на етапі закриття. 

Раніше повідомлялось, що аграріям сильно бракує пального та запчастин до сільгосптехніки для посівної через війну.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus