Посівна в Україні проходитиме на територіях, де немає бойових дій — Висоцький

Станом на 24 березня в Україні посіяно 150 тис. га ярих культур. Зокрема посівні площі засіваються кукурудзою, соєю, соняшником, просом, гречкою, вівсом та цукровим буряком.

Про це повідомляє пресслужба Мінагропроду.

«Бачимо, що на Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами розпочалася посівна», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, з огляду на ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур. Мова йде про соняшник та кукурудзу. Натомість збільшаться площі посівів простіших у виробництві культур, але важливих з точки зору продовольчої безпеки — гороху, ячменю та вівса.

«Ці культури раніше були нішевими, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш, є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур — до культур продовольчих, для внутрішнього споживання», — каже Тарас Висоцький.

Він наголошує, що через повномасштабне вторгнення рф, площі посівів в Україні можуть зменшитися на 30%. Це негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які імпортували агропродукцію українського походження. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, війна в Україні може призвести до голоду та голодних бунтів у 35 африканських країнах. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus