Аграрії можуть залучити спеціалістів і спецтехніку для перевірки замінованих полів

Сапер розміновує боєприпас в полі
Сапер розміновує боєприпас в полі
Джерело фото: Kurkul.com

Сільгоспвиробники знаходять все більше мін та боєприпасів на своїх полях, особливо там, де вони межують з зонами бойових дій. Теоретично в аграріїв є можливість залучити спеціалістів і спеціальну техніку для обстеження й розмінування полів.

Таку думку висловив офіцер запасу збройних сил України Володимир Пайлодзе в матеріалі «Заміновані поля: як повернути безпеку під час посівної» на Kurkul.com.

За його словами, держава повинна виділяти саперні бригади із технікою, але швидший варіант — самостійно запросити спеціалістів.

«Один із варіантів — запросити саперів, які знають і працюють у цій галузі. Можна пройти тим самим металошукачем, подивитися. Відповідно, весь розсип заліза показуватиме, що там щось є. Сапер буде змушений це все перевіряти», — каже експерт.

Він додає, що як робочий варіант можна використати спеціально обладнану техніку, — танки чи бронетранспортери. Вони мають спеціальні траки, обважування, що дозволяють «зорати» перед собою землю. Таким чином відбувається активація снарядів, мін, — всього вибухонебезпечного.

«Є така техніка здебільшого на базі БТРів, БМП-2, БМП-3. Найцікавіший і робочий варіант, — це на останній базі БМП-3. Також є на базі Т-80-х танків — це сучасніші, Т-72 танки теж сучасні», — розповів Володимир Пайлодзе.

За словами експерта, продуктивність цієї техніки теоретично 5-6 га на годину, але на практиці все залежить від ґрунту, професіоналізму персоналу і т.д. Багато часу може зайняти й доставлення транспорту до полів.

Варто додати ще один спосіб, яким може скористатися аграрій, якщо його поле заміноване: залишити заявку на Military.feodal.online. Це проєкт розроблений під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України у співпраці з ДСНС і ЗСУ. Метою сервісу є оперативність передачі інформації про зони мінування до органів ДСНС та ЗСУ, щоб в результаті знешкодити небезпечні об’єкти на полях.

Нагадаємо, Мінагропрод закликав аграріїв перевіряти поля на наявність мін при посівній

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus