Озвучено сценарії виробництва олійних у 2022 році

За результатами дослідження, у разі розвитку найгірших сценаріїв Україна загалом може втратити до 34,1% посівних площ на територіях з активними бойовими діями та тимчасовою окупацією.

Про це йдеться в матеріалі «Олійні в умовах війни: посів, залишки, переробка, умови зберігання» на Latifundist.com.

Повідомляється, що у 2022 році, з початком російської агресії в Україні, за прогнозами Latifundist.com, частина посівних площ під технічні культури скоротиться. Так, під соняшник аграрії планують виділити 5 млн га посівних площ, що на 22,5% менше, ніж минулого року. На посів сої — 1,1 млн га (скорочення посівних земель до 12%), ріпаку — 0,85 млн га (до -15,8% від кількості посівних площ у 2021 році).

Читати за темою: Воєнні реалії: скільки зерна мають українські аграрії?

Аграрії зазначають, що для здійснення посівної зерна на складах достатньо. Єдина проблема, з якою зіштовхуються виробники, — логістика. Особливо гостро стоїть це питання в регіонах, де активно ведуться бойові дії.

Відтак, згідно з різними сценаріями посівної кампанії в Україні на 2022 рік, очікується: 

  • Песимістичний сценарій — при якому лише 18,7 млн га площ буде засіяно. Або 25% площ, включно з територіями, де ведуться бойові дії.
  • Середній сценарій — 21,8 млн га або 50% площ, включно з територіями, де ведуться бойові дії.
  • Очікуваний сценарій — 23 млн га.
  • Оптимістичний сценарій — 24,8 млн га або 75% площ, включно з територіями, де ведуться бойові дії.

Різні сценарії посівної кампанії в Україні у 2022 році

Нагадаємо, Греція може збільшити виробництво соняшникової олії при потребі ринку. Адже через війну в Україні спостерігається зростання світових цін, а інфляція посилюється до рекордних показників.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus