Індія купує російську соняшникову олію за рекордними цінами — Reuters

Індія уклала контракт на 45 тис. т соняшникової олії російського походження за рекордно високою ціною з поставкою у квітні. Ціни зросли на фоні неможливого постачання олії з України. 

Про це пише Reuters.

Повідомляється, що експорт української агропродукції заблокований, інший великий постачальник олії — Індонезія — обмежила поставки пальмової олії. В той час в Південній Америці знижено прогноз щодо врожаю сої. 

За словами трейдерів, переробники купували соняшникову олію за рекордною ціною $2150 за т разом зі страхуванням та фрахтом (CIF). Для порівняння, напередодні вторгнення росії в Україну, вартість склала $1630 за т.

«До конфлікту соняшникова олія була дешевшою, ніж пальмова та соєва. Але оскільки поставки від провідного експортера — України — припинилися, покупцям доводиться сплачувати значну премію», — йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Олійні в умовах війни: посів, залишки, переробка, умови зберігання

Зазначається, що на Чорноморський регіон припадає 60% світового виробництва соняшнику та 76% — експорту. Нині понад 300 тис. т соняшникової олії з України, які мали експортувати до Індії, заблоковані через блокаду українських портів.

Генеральний директор «Sunvin Group» Сандіп Баджоріа додає, що нині Індія намагається збільшити імпорт соняшникової олії з Аргентини. 

«Навіть після імпорту продукції з росії та Аргентини соняшникової олій не вистачає. Ніхто не зможе замінити постачання з України», — підкреслив експерт.

Повідомляється, що Індія споживає близько 200 тис. т. соняшникової олії, але зараз переробники можуть імпортувати лише близько 80 тис. т. Відтак, споживачі змушені переходити на соєву, рапсову та арахісову олію, оскільки запаси соняшникової олії обмежені.

Нагадаємо, станом на початок квітня олійні тримаються на рівні, пшениця — втрачає в ціні

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus