Єврокомісія планує збільшити експорт зернових на 30%

Європейська комісія прогнозує ріст експорту зернових для заповнення дефіциту української пшениці на світовому ринку. Протягом найближчих 2 років комісія прогнозує збільшення цього показника на 30%.

Про це пише EURACTIV.

Повідомляється, що вторгнення росії до України порушило питання продовольчої безпеки у світі, оскільки обидві країни постачають значну частку агропродукції. Разом Україна та росія забезпечували понад третину світового виробництва пшениці та ячменю, 52% — кукурудзи та понад 50% — соняшникової олії та соняшнику.

Зазначається, що в останньому звіті Єврокомісії щодо короткострокових торговельних перспектив за 5 квітня прогнозується урожай як «дуже добрий» для ярих зернових і олійних культур в ЄС.

«Окрім прогнозованого збільшення врожаю ярих культур, очікуваному виробничому підйому сприятиме зниження попиту на корми спричинені кризою у секторі виробництві свинини. Тому очікується, що у 2022/23 МР попит на корми для тварин знизиться на 1,1%, а використання зернових для біопалива впаде на 8% на наступні 2 роки», — йдеться в повідомленні.

Додається, що згідно з прогнозами, ці фактори дозволять експорту зернових зрости на 30% у порівняні з середнім показником за останні 5 років. При цьому імпорт зерна в ЄС скоротиться на 42%.

«Це сприятиме пом'якшенню впливу на світові ринки від очікуваного браку українського зерна», — йдеться у прогнозі.

Нагадаємо, ЄС помітно збільшив тижневий експорт пшениці. В період з 28 березня по 3 квітня 2022 року з країн ЄС було експортовано майже на 30 тис. т більше, ніж на попередньому тижні.

Виконано за допомогоюDisqus